Через Волинську митницю хотіли незаконно перевезти понад два мільйони гривень

10 Травня 2023, 11:46
Через волинську митницю хотіли незаконно перевезти понад два мільйони гривень 659
Через волинську митницю хотіли незаконно перевезти понад два мільйони гривень

Волинські митники у пункті пропуску «Устилуг – Зосін» викрили протиправні наміри громадян України, які намагалися незаконно перемістити через кордон понад два мільйони гривень.

Валюта була спакована у дві дорожні валізи, а виявили у ході митного огляду супроводжуваного багажу в легковому авто. Ним водій та його пасажирка в'їжджали на територію України, обравши смугу руху «зелений коридор». Про це інформує пресслужба Волинської митниці.

Вибір каналу, позначеного символами зеленого кольору, означає декларування шляхом вчинення дії про те, що переміщувані через кордон товари не підлягають письмовому заявленню, оподаткуванню і не підпадають під встановлені законодавством заборони чи обмеження.

Водночас відповідно до статті 8 Закону України «Про валюту і валютні операції» визначили, що транскордонне переміщення фізичними особами валютних цінностей в сумі, що перевищує еквівалент 10 тисяч євро, підлягає письмовому декларуванню митним органам.

Під час складання протоколу про порушення митних правил врахували, що на дату переміщення валюти еквівалент 10 тисяч євро за курсом Нацбанку України становив 402 602 гривні. Однак у валізах двох подорожніх містилося майже три мільйони гривень. Різниця між дозволеною до переміщення без письмового декларування та наявною готівковою валютою становила 2 мільйони 172 тисячі гривень.

Недекларування валютних цінностей, що переміщуються громадянами через митний кордон України, в сумі, що перевищує дозволену законодавством України для їх переміщення без письмового декларування, тягне за собою відповідальність, що передбачена частиною 1 статті 471 Митного кодексу.

У лютому минулого року законодавці пом'якшили санкції цієї статті за рішенням Конституційного суду України. Якщо раніше уся «надмірна» валюта підлягала конфіскації, то нині за таке порушення  карають штрафом у розмірі 20 відсотків суми, що перевищує дозволену «норму».  Отже, сума накладеного Волинською митницею адміністративного стягнення, після завершення провадження у справі, становитиме майже 345 тисяч гривень.

Коментар
26/09/2023 Вівторок
26.09.2023