За програмою єРобота підприємці отримали гранти на три мільярди гривень на розвиток бізнесу

25 Травня 2023, 18:00
За програмою єРобота підприємці отримали гранти на три мільярди гривень на розвиток бізнесу 174
За програмою єРобота підприємці отримали гранти на три мільярди гривень на розвиток бізнесу

За майже рік дії урядової програми єРобота 4600 підприємців отримали від держави гранти для започаткування й розвитку бізнесу на три мільярди гривень.

Про це повідомила заступниця міністерки економіки України Тетяна Бережна.

«За результатами першого року дії програми єРобота видали 4600 грантів. З них по програмі «Власна справа», за якою можна отримати мікрогрант до 250 тисяч гривень на старт або розширення бізнесу, вже видали 4189 мікрогрантів на 1 мільярд гривень. Ми очікуємо, що українці, які отримали ці мікрогранти, створять 11 тисяч робочих місць», – розповіла Тетяна Бережна.

Заступниця міністра нагадала, що програма «Власна справа» діє з липня минулого року і за цей час Мінекономіки, як адміністратор програми, кілька разів вносив зміни до неї, реагуючи на потреби підприємців.

Зокрема, нещодавні зміни передбачають розширення напрямів використання мікрогранту – відтепер підприємці зможуть придбати за ці кошти транспортні засоби, потрібні для здійснення підприємницької діяльності. Також збільшили з 15 до 20 робочих днів термін, впродовж якого особа, що виграла грант, має зареєструватися як ФОП, якщо вона не є підприємцем, та укласти угоду на отримання мікрогранту і відкрити банківський рахунок для зарахування коштів.

Окрім того, Тетяна Бережна наголосила, що ключовою метою грантових програм є створення робочих місць. Зокрема, отримувач мікрогранту має створити одне-два робочі місця залежно від суми гранту та працевлаштувати на них людей.

«Ми зобов'язали Держслужбу зайнятості пропонувати підприємцю на ці робочі місця кандидатів з числа офіційно зареєстрованих безробітних. Оскільки роботу потрібно надавати в першу чергу тим, хто потребує її найбільше. Якщо ж особа, яка виграла грант,  впродовж 6 місяців з моменту перерахування коштів не працевлаштувала людей на створені робочі місця, вона зобов'язана повернути грант державі. Це невиконання ключової умови надання мікрогранту, тому кошти мають бути повернуті», – зазначила Тетяна Бережна.

Нагадаємо, проєкт єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал «Дія».

Коментар
07/06/2023 Середа
07.06.2023