НКРЕКП запропонувала уряду вдвічі підвищити тариф на електроенергію

28 Травня 2023, 11:05
НКРЕКП запропонувала уряду вдвічі підвищити тариф на електроенергію 1628
НКРЕКП запропонувала уряду вдвічі підвищити тариф на електроенергію

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) офіційно внесла пропозиції щодо визначення з 1 червня єдиного тарифу на електроенергію для побутових споживачів на рівні 2,88 грн/кВт-год (з ПДВ) у рамках першого етапу коригування цін.

Про це повідомляє Енергореформа з посиланням на лист в Міненерго за підписом в.о. голови регулятора Руслана Кайдаша.

«НКРЕКП надає пропозиції щодо внесення змін до положення про покладення спецобов'язків із забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів (ПСО) з 1 червня 2023 року із впровадженням першого етапу коригування цін на електроенергію із застосуванням єдиної ціни без диверсифікації за обсягами споживання на рівні 2,88 з ПДВ», – йдеться у листі в Міненерго за підписом тимчасово виконувача обов’язків голови регулятора Руслана Кайдаша, переданому Енергореформі.

Як зазначається у листі, запровадження таких змін дозволить покращити фінансові показники НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго» (основні виконавці ПСО, за рахунок яких покривається різниця в ринковій ціні е/е, що становить зараз приблизно 6 грн/кВт-год, та тарифами для населення – ЕР) і наблизити механізм побутових споживачів до збалансованого стану.

При цьому також наголошується, що єдиним дієвим способом стабілізації механізму ПСО залишається поступове приведення цін до ринкового рівня.

НКРЕКП вказала, що стосовно зазначених пропозицій про внесення змін до положення про ПСО з 1 червня 2023 року провели консультації з Секретаріатом Енергетичного співтовариства.

Як зазначає джерело Енергореформи в уряді, Кабмін буде розглядати цю пропозицію, і найімовірніше, підтримає її, на своєму засіданні найближчим часом.

Як повідомляла Енергореформа, тариф для населення становить 1,44 грн/кВт-год при місячному споживанні 250 кВт-год, і 1,68 грн/кВт-год при споживанні більших обсягів.

Коментар
14/07/2024 Неділя
14.07.2024
13.07.2024
12.07.2024