Які професії будуть найбільш потрібні в Україні після війни

28 Травня 2023, 18:00
Які професії будуть найбільш потрібні в Україні після війни 460
Які професії будуть найбільш потрібні в Україні після війни

«Власник закрив бізнес», «підприємство релокували із зони бойових дій», або ж «звичне місце праці вщент зруйновано обстрілами росіян» – такі повідомлення не рідкість з початку повномасштабного вторгнення рф.

За даними дослідження «Як війна змінила мене та країну. Підсумки року» Соціологічної групи «Рейтинг» війна призвела до втрати роботи не менш як для третини працездатного населення. Особливо складна ситуація для переселенців й мешканців зон бойових дій: половина з них втратили свою роботу.

Загалом, війна змусила багатьох українців шукати нове місце праці й нерідко в іншому населеному пункті країни чи взагалі за кордоном, і навіть змінювати професію. Які ж вакансії мають попит у воєнний час, та які будуть потрібні після закінчення війни – дізнавались у Центрі громадського моніторингу та контролю.

Від швачки і до психолога: популярні вакансії на ринку праці під час війни

У професійному розрізі структура вакансій суттєво не змінилась: професії, що були в попиті до війни, потрібні і сьогодні. Про це у квітні розповіла Кореспондент.net директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк.

Швець, електромонтер, сантехнік, електрогазозварник, пекар – такі вакансії у топі, адже за даними Державної служби зайнятості з січня по квітень 2023 року роботодавці найбільше шукали кваліфікованих робітників з інструментом (22% всіх поданих вакансій). На другій сходинці – робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (17%): водій, тракторист-машиніст, тракторист, токар, оператор заправних станцій та ін. На третьому щаблі популярності – пошук професіоналів (15%): вчитель, фармацевт, лікар, інженер, економіст, інженер з охорони праці, практичний психолог.

Далі йдуть працівники сфери торгівлі та послуг, некваліфіковані працівники та фахівці, як от бухгалтер, медсестра, майстер виробничого навчання, механік, вихователь, асистент фармацевта, електрик дільниці.

У мережі зазначають, що нині низький попит на робітників у сфері туризму та дозвілля.

Які професії будуть популярні після війни?

Попри те, що війна ще триває, мережа рясніє прогнозами щодо професій, які будуть популярні по її закінченні.

Зокрема, на сайті з пошуку роботи та працівників Work.ua оприлюднили аналіз щодо сфер та професій, які точно стануть у пригоді країні та де прогнозується зростання кількості вакансій. У списку: IT, будівництво, архітектура, логістика, склад, медицина, фармацевтика, освіта, наука, роздрібна торгівля, сільське господарство, маркетинг, реклама, PR, безпека (кадри у правоохоронному та безпековому секторі, військові професії).

Усі професії так чи інакше пов'язані з повоєнним відновленням країни: будівельники потрібні, щоб відновити чи відбудувати «з нуля» пошкоджену російськими військами інфраструктуру, а, приміром, працівники поліції у повоєнний період потрібні для посиленого захисту правопорядку. Більше роботи буде і для працівників у галузі транспорту та логістики.

З пекаря у ландшафтного дизайнера: допомога в опануванні нової професії

Для тих, хто хоче змінити фах під час війни, нещодавно з’явилась нова можливість. Днями Міністерство цифрової трансформації запустило масштабний проєкт Дія.Освіта, який є національною освітньою платформою актуальних знань і навичок. Там можна безоплатно навчатися, опанувати нову професію та ознайомитися з вакансіями.

«Поки в Україні триває війна, світ не стоїть на місці й активно розвивається. Наш головний виклик – розвиток людського капіталу. Наразі в Україні зареєстровані майже п'ять мільйонів вимушених переселенців. За міжнародними оцінками – близько семи мільйонів людей. Мільйони людей втратили роботу чи закрили бізнес і вимушені починати життя з нуля. Завдання держави – створити для цього сприятливі умови. Саме тому за підтримки Google.org ми запускаємо оновлену платформу Дія.Освіта. Щоб кожен мав можливість розвинути нові навички та зробити крок назустріч новій професії», – зазначив  міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024