Здешевшала втричі: на рівненських ринках почали продавати черешню із Закарпаття

30 Травня 2023, 13:31
Черешня 1087
Черешня

Кілограм черешні за 250 гривень – таку ціну 29 травня озвучила продавчиня з центрального ринку Рівного. І додала, що напередодні у вихідні кілограм черешні вона продавала за 800 гривень, це був імпорт з Іспанії. А з понеділка в продажу з'явилася закарпатська.

Про це повідомляє «Суспільне». Стрімке падіння цін на черешню анонсував і виконавчий директор «Економічного дискусійного клубу» Олег Пендзин в етері «Суспільне. Спротив».

Пік сезону, зі слів експерта, припаде на середину червня.

«Масово черешні, навіть в сезон, не буде, тому що традиційно в нас, як правило, йшла мелітопольська черешня з Запорізької області, вона під окупацією тимчасовою. Тому на ринку черешня в основному імпортна. А коли зайде наша з центральної України, з Закарпаття, то й ціна впаде як мінімум удвічі-тричі. Правда, вона буде недовго, десь до кінця червня. Липень – це вже завершення сезону, вона щезне і залишиться, по суті, тільки імпорт», – зауважив Олег Пендзин.

У понеділок, 29 травня, кореспондентка «Суспільного» побачила черешню лише на одній ятці на центральному ринку Рівного. Її продають по 250 гривень за кілограм, повідомила продавчиня. З її слів, у вихідні вона продавала черешню з Іспанії по 800 гривень. А з понеділка з'явилася закарпатська, тому й дешевша, пояснила жінка.

Сезон полуниці економічний експерт спрогнозував на першу декаду червня. Нині на рівненських ринках її ціна коливається від 50 до 100 гривень. Більшість завезена із Закарпаття, проте вже почала з'являтися й місцева.

Коментар
23/07/2024 Понеділок
22.07.2024