Академія електронного управління нагородила Мінцифри за розробку Дія.Підпису

01 Червня 2023, 14:00
Мінцифри нагородила Академія електронного управління за розробку Дія.Підпису 355
Мінцифри нагородила Академія електронного управління за розробку Дія.Підпису

Академія електронного управління (e-Governance Academy) відзначила Мінцифри за співпрацю в розробці українського е-підпису, зокрема Дія.Підпису-EU, який відповідає стандартам ЄС. Нагороду «Партнер 2023 року» вручили під час конференції з електронного управління в Естонії.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

«Дія.Підпис – оди з найбільш революційних сервісів, які ми створювали. Це фундаментальна послуга для цифрових країн, яка дозволяє отримувати послуги онлайн. Нещодавно Дія.Підпис-EU став сумісним з платформою електронного підпису Єврокомісії, а Україна ввійшла до довірчого списку Європейського Союзу. Ми стали першою країною – не членом ЄС, яка потрапила до цього переліку. Це відкриває нові можливості як для кожного українця, так і для України загалом», – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Україна стала першою країною – не членом ЄС, чий е-підпис визнають в Європейському Союзі. Це один з ключових кроків на шляху інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС.

«Україна стала першою країною, чиї довірчі послуги — електронні підписи та печатки — повністю відповідають стандартам ЄС і визнаються Європейським Союзом. Це прорив, якого раніше не досягала жодна країна – не член ЄС», – зазначив Ханнес Асток, виконавчий директор Академії електронного урядування.

Роботу над визнанням українського е-підпису країнами ЄС розпочали у 2017 році. До співпраці були залучені Мінцифри, місцеві державні підприємства, Європейська комісія та експерти Академії електронного управління з команди проекту EU4DigitalUA, що реалізується за підтримки Європейського Союзу.

У межах співпраці вносили зміни до законодавства, проводили переговори з Європейською комісією та впроваджували технічні рішення. Загалом внесли зміни до понад 70 законів – і українські електронні довірчі послуги визнають у ЄС. Це відкриває нові можливості для українців та бізнесу. Зокрема, підписувати електронні заяви, договори та контракти для співпраці.

Щорічно Академія електронного управління нагороджує найактивніших партнерів, які розвивають цифрове урядування, що допомагає будувати більш ефективний та прозорий уряд.

 

Довідково: Академія електронного управління (eGA) – спільна ініціатива уряду Естонії, Інституту відкритого суспільства та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй. Працює в Україні з 2012 року, починаючи з органів місцевого самоврядування, а з 2014 року підтримує уряд України.

eGA реалізувала в Україні 12 проєктів у сфері електронного урядування, і наразі флагманськими проєктами є EU4DigitalUA та DT4UA. Програма EU4DigitalUA спрямована на розвиток інфраструктури цифрового урядування, державних електронних послуг, кібербезпеки та захисту даних.

Коментар
17/09/2024 Вівторок
17.09.2024
16.09.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром