Укрексімбанк відкриває доступ до фінансових ресурсів для індустріальних парків Волині

15 Червня 2023, 11:00
Укрексімбанк відкриває доступ до фінансових ресурсів для індустріальних парків Волині Реклама 1252
Укрексімбанк відкриває доступ до фінансових ресурсів для індустріальних парків Волині

Збройна агресія росії в Україні принесла із собою значні збитки економіці (падіння ВВП у 2022 році становило 29,2 %), зокрема було зруйновано багато заводів та виробничих підприємств.

За більш ніж рік повномасштабної війни із зон бойових дій та сусідніх із ними областей релокувалися 800 компаній. Велика кількість підприємств перемістилася до західних та центральних регіонів України у пошуках місць для тимчасового чи постійного перебування.

На допомогу бізнесу прийшли індустріальні парки, які під час війни з їхніми економічними стимулами та вигідним розміщенням на території України у відносно безпечній зоні та недалеко від кордону з ЄС можуть стати точками зростання для економіки країни.

Індустріальний парк – спеціальні промислові території, як правило, з підготовленою інженерно-транспортною інфраструктурою, набором необхідних сервісів, спрощеними регуляторними процедурами та пакетом інвестиційних стимулів для виробничих та науково-дослідних підприємств.

Сьогодні розвиток індустріальних парків дуже важливий, адже саме вони мають стати точками зростання економіки й повоєнної відбудови країни. Це сприятиме відновленню промисловості, зокрема, й експортно орієнтованої, з високою долею доданої вартості. А також це стане поштовхом до розвитку місцевих громад, які отримають нові надходження до бюджету, будуть створені нові малі та середні підприємства, а разом і цим у регіонах з’являться нові робочі місця.

Адже промисловість – це основа будь-якої економіки із розвинутих країн світу.

Попри загальну ситуацію в країні, кількість зареєстрованих індустріальних парків стала однією з найбільших з 2013 року. Якби були зареєстровані всі парки, які подавалися, то цей показник став би рекордним. У 2022 році подали на реєстрацію 16 індустріальних парків, зареєстрували дев’ять. Два із зареєстрованих парків подали на реєстрацію наприкінці 2021 року.

​​​Допомога держави

Індустріальні парки – ефективний інструмент стимулювання промислового розвитку та потенційно можуть прискорити післявоєнне відновлення економіки України. Тому, саме у воєнний час, держава продовжує активний законодавчий розвиток цієї сфери, з метою створення сприятливого післявоєнного інвестиційного клімату.

Для формування передумов прискореного відновлення та ефективного застосування державних інвестиційних стимулів, уряд затвердив Стратегію розвитку індустріальних парків на 2023–2030 роки, яка визначає подальші напрями та способи забезпечення розвитку індустріальних парків в Україні.

Стратегія формує цілі, які покликані пришвидшити розвиток індустріальних парків.

Крім стратегічної підтримки розвитку індустріальних парків, Україна сформувала конкретні механізми преференцій, які дають змогу залучити стимулюючі механізми, як на національному рівні, так і на місцевому, як за умов ведення інвестиційної діяльності, так і експортно-імпортних операцій.

Уряд розробив Порядок надання коштів на безповоротній основі для облаштування індустріальних парків та/або забезпечення будівництва об’єктів суміжної інфраструктури, необхідних для створення та функціонування індустріальних парків.

За зверненням до Мінекономіки заявнику надаватимуть з державного або місцевого бюджету не більш ніж 60 мільйонів гривень за умови, що це не перевищує 80% від вартості проєкту.

Крім того, Постанова уряду дозволяє спрямовувати кошти місцевих бюджетів на виготовлення проєктно-кошторисної документації на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, необхідних для створення та функціонування індустріальних парків.

Відповідно до Порядку надання компенсацій витрат ініціаторам створення індустріальних парків на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж держава передбачила здійснення до 100% компенсації витрат із державного або місцевого бюджету на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж.

В контексті податкового та митного стимулювання створення індустріальних парків, Верховна Рада ухвалила два Закони про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України щодо створення сприятливих умов для залучення масштабних інвестицій у промислове виробництво, що впроваджують можливість для учасників індустріальних парків отримати низку преференцій для інвестування у виробництво на нових індустріальних майданчиках, а саме:

Звільнення від податку на прибуток на 10 років за умов, якщо учасник:

 • реінвестуватиме прибуток, який було звільнено від оподаткування;
 • здійснюватиме господарську діяльність у визначених законом сферах та виключно у межах земельної ділянки ІП;
 • не нараховуватиме та не виплачуватиме дивіденди на користь своїх акціонерів.

Звільнення від імпортного мита та податку на додану вартість на ввезення обладнання для виробництва в індустріальних парках за умов, що:

 • учасник ІП використовує імпортоване обладнання виключно для власних потреб в межах земельної ділянки ІП;
 • таке обладнання не було раніше у використанні та виготовлене не раніше ніж за три роки до дати його ввезення на територію України.

Надання пільг зі сплати земельного податку та податків на нерухомість, зокрема у вигляді:

 • зменшення ставок земельного податку та орендної плати для учасників ІП;
 • повного звільнення учасників ІП від сплати земельного податку.

Порядок надання повної або часткової компенсації відсоткової ставки за кредитами (позиками) на облаштування та/або здійснення господарської діяльності у межах індустріальних парків дозволяє за заявою до Мінекономіки отримати за рахунок коштів державного або місцевого бюджету:

 • для ініціатора створення індустріального парку – суб’єкта господарювання та керуючої компанії індустріального парку – до 60 мільйонів гривень;     
 • для учасника індустріального парку – до 45 мільйонів гривень.

Надання коштів та компенсації за рахунок коштів державного бюджету здійснюється в межах видатків бюджету, передбачених у держбюджету на відповідний рік.

Наразі у держбюджету на 2023 рік не передбачено відповідних видатків на надання допомоги індустріальним паркам.

​​Укрексімбанк відкриває доступ до фінансових ресурсів 

для індустріальних парків Волині

9 червня 2023 року Укрексімбанк та керуюча компанія «Бюро інвестиційних програм» підписали угоду про експертно-аналітичну співпрацю для покращення доступу резидентів індустріальних парків NOVO на Волині до фінансових ресурсів.

В портфелі управління Бюро інвестиційних програм перебувають два індустріальні парки NOVO, розташовані неподалік кордону з Польщею. Індустріальний парк NOVO відкрили в місті Нововолинську у жовтні 2022 року у форматі експортоорієнтованого food-кластеру. На його території розташовані підприємства сфери переробки риби, виробництва харчової продукції та логістики.

Інший індустріальний парк у місті Володимирі, згідно із затвердженою концепцією, передбачає залучення підприємств з виробництва меблів, будівельних матеріалів, деревообробки, текстильної промисловості.

Їх концепція передбачає створення промислових кластерів з розвинутою інфраструктурою для спільного користування учасників.

«Розбудова індустріальних парків має стати потужним поштовхом для розвитку не тільки регіональної промисловості, а й загалом національної економіки та міжнародної торгівлі. Якісне обслуговування разом з доступом до фінансування резидентів цих кластерів та їхніх контрагентів дозволить покращити їм виробничі цикли, фінансове планування, логістику та збут. Тому як профільний державний банк ми готові запропонувати експертизу зовнішньоекономічних контрактів, широкий спектр кредитних та документарних продуктів, унікальні умови валютообмінних операцій та інші актуальні банківські послуги», – зазначив керуючий філією Укрексімбанку у Луцьку Олександр Буць.

«Для розвитку індустріальних парків NOVO важливо мати такого потужного фінансового партнера як Укрексімбанк, з яким підписали угоду про співпрацю. Учасникам наших парків NOVO надаватиметься фінансова підтримка та пріоритетний доступ до міжнародних і державних кредитних програм. Власникам бізнесу вигідно будуватися в індустріальних парках у Нововолинську та Володимирі за 20 хвилин від кордону з Польщею, адже на 30% зменшується обсяг інвестицій завдяки податковим пільгам та підведеним комунікаціям», – зазначив керуючий партнер Бюро інвестиційних програм Олександр Бондаренко.

​Що пропонуватиме Укрексімбанк

 1. Інвестиційні кредити, кредити на поповнення обігових коштів, в т.ч. експортноорієнтованим підприємствам, акредитиви, гарантії.
 2. Унікальні умови валютообмінних операцій.
 3. Доступ до міжнародних та державних кредитних програм (програми кредитування ЄБРР, МБРР, ЄІБ та державні програми «Доступні кредити 5-7-9», ЕКА, державні гарантії).
Коментар
29/02/2024 Четвер
29.02.2024