Україна та Велика Британія уклали договір про енергетичне партнерство

22 Червня 2023, 11:11
Україна та Велика Британія уклали договір про енергетичне партнерство 309
Україна та Велика Британія уклали договір про енергетичне партнерство

Міністерство енергетики України та Міністерство закордонних справ, у справах Співдружності націй та розвитку Сполученого Королівства (FCDO) Великої Британії уклали меморандум про енергетичне партнерство між країнами.

У межах Конференції з відновлення України, що триває у Лондоні, документ підписали міністр енергетики України Герман Галущенко та державний міністр з питань Європи МЗС Великої Британії Лео Докерті. Про це повідомляє Міністерство енергетики України.

Меморандум передбачає створення нового Фонду викликів у сфері зелених інновацій «InnovateUkraine» у розмірі 62 мільйони фунтів стерлінгів.

Основна мета – посилення енергетичної безпеки. Початковий внесок становитиме 10 мільйонів фунтів стерлінгів, іншу частину спрямують частинами до 2025 року. Кошти підуть на проєкти енергетичних інновацій, які прискорять процес реконструкції та відновлення української енергетичної інфраструктури.

«Співпраця з британськими партнерами дозволить модернізувати нашу енергосистему та посилити її стійкість до військових загроз, а також створить підґрунтя для розвитку «зеленої» енергетики. Найближчим часом у межах цієї програми український енергосектор отримає додаткові ресурси для проведення ремонтів і відновлення пошкодженої інфраструктури», – зазначив Герман Галущенко.

Згідно з меморандумом, британська сторона надасть підтримку Міненерго в межах нового Партнерства з чистої енергії та продовжить підтримку програми «Стійкість та енергетична безпека України» («URES»). Йдеться про технічне співробітництво, гранти в межах офіційної допомоги розвитку, а також сприяння торгівлі та інвестиціям у таких сферах, як малі модульні атомні електростанції, «зелений» водень та інші відновлювані гази, сонячні мікро/міні-мережі, сонячні системи для малих домогосподарств, енергоефективність, наземна та офшорна вітроенергетика, розвиток вуглецевого ринку та інші.

Підтримка FCDO координуватиметься через групу G7+ з енергетичної підтримки України. У найближчій перспективі згідно з Програмою URES українській енергетичній галузі нададуть ресурси для ремонту пошкодженої інфраструктури та відновлення підключення споживачів до електроенергії, газу і тепла. Програма URES зосереджуватиметься на відновленні інфраструктури в «зелений» та енергоефективний спосіб.

Коментар
19/06/2024 Середа
19.06.2024