НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни виробника Domestos, Lipton, Rexona та Dove

03 Липня 2023, 15:27
НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни виробника Domestos, Lipton, Rexona та Dove 274
НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни виробника Domestos, Lipton, Rexona та Dove

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло британську корпорацію Unilever до переліку міжнародних спонсорів війни. Компанія є одним зі світових лідерів на ринку продуктів харчування та товарів побутової хімії.

Про це інформує пресслужба НАЗК.

Їй належать понад 400 брендів, продукція випускається на 280 підприємствах, зокрема: Domestos, Axe, Rexona, Dove, Calve, Rama, Brooke Bond, Lipton, Crème Bonjour, CIF, Knorr, Sunsilk, Timotei, CLEAR, Чиста Лінія та інші. Підставою стало те, що, працюючи в рф, компанія сплачує значні податки в російський держбюджет, тим самим підтримуючи економіку агресора та роблячи свій внесок у продовження війни росії проти України.

У рф в Unilever працюють понад три тисячі співробітників. У 2022 році на частку російського бізнесу припало 1,4% обороту Unilever і 2% її чистого прибутку, який в 2022 році зріс на 24,9% в порівнянні з 2021 і склав 8,03 мільярда євро. Виручка компанії зросла до 60,1 мільярда євро (+14,5%). Продажі Unilever виросли у всіх категоріях, найбільше – продажі косметики (+20,8%).

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну компанія пообіцяла призупинити весь імпорт та експорт своєї продукції в росію та з неї, а також припинити всі медійні та рекламні витрати. Однак протягом року війни прибуток Unilever Russia подвоївся з 4,8 мільярда рублів (56 мільйонів євро) у 2021 році до понад 9,2 мільярда рублів (108 мільйонів євро) минулого року.

Крім того, завдяки отриманому значному прибутку (+91%) ТОВ «Юнілевер Русь» вдалося збільшити капітал до 34,5 мільярда рублів у 2022 році з 25,3 мільярда рублів у 2021 році або на +37%.

Податків до бюджету рф за 2022 рік ТОВ «Юнілевер Русь» заплатило близько 50 мільйонів доларів.

Unilever заявляла, що позиція компанії не змінилася щодо ведення бізнесу в рф, однак підприємства в Омську, Єкатеринбурзі, Санкт-Петербурзі та Тулі продовжують свою роботу, а офіси – операційну діяльність, забезпечуючи присутність брендів у точках продажу.

«Unilever не може виступати проти війни, паралельно сприяючи воєнній машині путіна. Ми внесли цю компанію до переліку міжнародних спонсорів війни, оскільки їхні сотні мільйонів податкових внесків до бюджету рф допомагають фінансувати війну проти України та можуть таким чином навіть опосередковано фінансувати якусь групу російських найманців. Unilever має нового генерального директора – Хайна Шумахера, отже їм потрібен новий старт, бо вони мають відповідати цінностям прав людини. Unilever має залишити росію зараз, або історія запам’ятає її співучасть у цій війні», – підкреслив голова НАЗК Олександр Новіков.

Такі дії компанії свідчать про її небажання долучитись до коаліції доброчесного та відповідального бізнесу, який обрав сторону демократії та свободи. Фінансуючи держбюджет рф значними надходженнями, Unilever сприяє російській економіці та, відповідно, підтримує дії агресора.

Мета НАЗК – репутаційний тиск, щоби таким компаніям було репутаційно не вигідно співпрацювати із агресором, вони закрили свій бізнес в росії та усвідомили позицію усього демократичного світу.

Нагадаємо, що перелік «Міжнародні спонсори війни» розробило НАЗК та розмістило на порталі «Війна і санкції». Усі компанії, які співпрацюють з агресором і включені до реєстру «Міжнародні спонсори війни», вносяться до найбільшої в світі бази даних World-Check.

Коментар
29/02/2024 Четвер
29.02.2024