Рік дії єРобота: в розвиток бізнесу інвестували 4 мільярди гривень

04 Липня 2023, 13:38
Рік дії єРобота: в розвиток бізнесу інвестували 4 мільярди гривень 217
Рік дії єРобота: в розвиток бізнесу інвестували 4 мільярди гривень

За рік дії урядової грантової програми єРобота держава інвестувала в розвиток бізнесу 4 мільярди гривень.

Про це повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко.

«1 липня минулого року уряд запустив грантові програми єРобота, щоб підтримати бізнес в цей важкий час, допомогти йому відновитись та розвиватись. За рік гранти за цими програмами вже отримали понад 5600 підприємців. За грантові кошти українці отримали можливість започаткувати власну справу, підприємства, які вже працюють, відкрили нові напрямки, розширили сфери діяльності, збільшили обсяги виробництва товарів та послуг. Тисячі українців отримали роботу на цих підприємствах завдяки створеним новим робочим місцям», – зазначила Юлія Свириденко.

Загалом з початку запуску проєкту єРобота у липні 2022 року:

  • за програмою «Власна справа» – видали 5 061 мікрогрант на 1,2 мільярда гривень;
  • на розвиток переробних підприємств – видали 455 грантів на 2,4 мільярда гривень;
  • на садівництво та розвиток тепличного господарства – видали 88 грантів на 325 мільйонів гривень.

Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Заяви подаються через портал «Дія» разом з бізнес-планом. Обов'язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць – ві д 1-2 при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами. Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.

Нагадаємо, проєкт єРобота уряд запровадив у липні 2022 року для надання підтримки бізнесу та стимулювання створення нових робочих місць. Він включає кілька грантових програм. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.

Коментар
29/02/2024 Четвер
29.02.2024