Нова соцмережа Threads: що це та які функції має

Компанія Meta 6 липня запустила свій новий застосунок – Threads. І вже за перші сім годин від запуску до нової соцмережі долучились понад 10 мільйонів користувачів.
Платформа доступна у вебверсії, в Google Play та App Store. Про це повідомляє Медіамейкер.
Генеральний директор Марк Цукерберг опублікував перший допис – чи те, що в соцмережі надалі називатимуться треди.
Розповідаємо більше про нову соцмережу.
Що таке Threads?
Threads – безплатний застосунок, який Meta позиціює як «Instagram для текстових розмов». Проте користувацький інтерфейс програми дуже схожий на стрічку Twitter і дублює відомі функції платформи, що точно складе йому конкуренцію.
В офіційному описі йдеться, що Threads – це місце, де спільноти збираються разом, щоб обговорити все – від тем, які цікавлять вас сьогодні, до того, що в тренді завтра. Що б вас не цікавило, ви можете стежити за своїми улюбленими творцями та іншими, хто любить те саме, і зв’язуватися безпосередньо з ними або створити власну лояльну спільноту, щоб поділитися своїми ідеями, думками та творчістю зі світом».
Функції та можливості
Публікації в Threads матимуть назву «треди». Серед функцій: коментування, вподобання, обмін у застосунку та поза ним, а також налаштування того, хто може відповідати на ваші публікації.
Користувач отримує таку ж стрічку як у Twitter: вона містить теми, опубліковані людьми, за якими стежить користувач, і рекомендований контент від нових авторів.. Дописи можуть містити текст до 500 символів, відео до 5 хвилин, картинки та зовнішні покликання.
Як і в Instagram, користувач може скасувати підписку, заблокувати, обмежити або повідомити про порушення правил спільноти.
Прив’язка до Instagram
Для входу в застосунок можна використовувати наявний акаунт в Instagram, що схоже на те, як Messenger пов’язаний із Facebook. Це має допомогти залучити користувачів. Водночас створити обліковий запис без облікового запису в Instagram – не можна. Крім того, вся можлива інформація з Instagram – ім’я користувача Instagram, список друзів, історія розмов – потрапить до нового застосунку. Проте буде можливість налаштувати свій профіль спеціально для Threads.
Також в акаунтах Threads відображається номер користувача цієї соцмережі. Тож підрахунок кількості нових користувачів є прозорим і відбувається в режимі реального часу.
Важливо, що видалення облікового запису Threads видаляє також і обліковий запис в Instagram. Про це компанія зазначила у «Додатковій політиці конфіденційності».
Конкуренція з платформами
Раніше Meta підтвердила, що «вивчає окрему децентралізовану соціальну мережу для обміну текстовими оновленнями», але не надала додаткових деталей про програму. Вона почала розробляти платформу в січні, через кілька місяців після того, як Маск став генеральним директором Twitter. У червні в мережі з’явились перші рендери.
Спершу застосунок від Meta мав назву Project 92 або P92, однак компанія обрала офіційну назву «Threads».
Threads переважає над конкурентами-початківцями, такими як BlueSky або Mastodon. Після низки оновлень на Twitter, зокрема пом’якшення політики щодо модерації контенту, випуску сумнівних шоу, щомісячної плати за верифікацію та обмеження кількості переглядів для публікацій, користувачі активно почали шукати альтернативу. Нещодавно соцмережа Джека Дорсі Bluesky навіть призупинила реєстрацію через величезний наплив нових людей.
Дані, які збиратиме Threads
Сервіс запустили у 100 країнах, проте користувачі з країн, в яких програма недоступна (а це усі країни ЄС), можуть лише переглядати публікації. Meta вирішила поки не запускати сервіс у Європі через ускладнення з Єврокомісією щодо збору даних користувачів.
Meta вже мала випадки великих витоків даних з її платформ. І раніше через схожу причину в Євросоюзі не відбувся запуск Google Bard AI. З іншого боку, якщо у вас уже є акаунт на Facebook чи Instagram, це може не мати великої різниці.
Розробники кажуть про збирання таких даних:
- місцеперебування;
- історії купівель;
- історії пошуку та вебперегляду;
- фінансової інформації;
- посади;
- контактних даних;
- даних про використання;
- конфіденційної інформації;
- діагностики та інших.
Сумісність з інтероперабельними мережами
Незабаром компанія планує зробити Threads сумісним з ActivityPub, відкритим протоколом соцмереж. Це зробить Threads сумісним з іншими застосунками, які також підтримують протокол ActivityPub, такими як Mastodon і WordPress, що дасть змогу створювати нові типи з’єднань.