Аграрії Львівщини нарощують обсяги виробництва сільськогосподарської продукції
Обсяг виробництва продукції сільського господарства Львівської області у 2022 році зріс на 3,4% у порівнянні з 2021 роком і складає 26,4 мільярда гривень (у постійних цінах 2016 року).
Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА.
Сільськогосподарські підприємства виробили продукції на суму 14,7 мільярда гривень, що на 7,2% більше в порівнянні з 2021 роком. Натомість господарства населення зменшили обсяги виробництва на 1,8%.
Аналіз статистичних даних свідчить про зростання обсягів виробництва продукції рослинництва, яке зумовлене насамперед впровадженням аграріями інноваційних технологій та збільшенням площ обробітку земель сільськогосподарського призначення.
Якщо у 2015 році обсяг виробництва продукції рослинництва у сільськогосподарських підприємствах складав 13,2 мільярда гривень, то у 2022 році цей обсяг склав 19,6 мільярда гривень та зріс на 48%.
Також проведений аналіз показує позитивну динаміку переходу з одноосібного ведення сільського господарства в організоване виробництво. Так, у 2022 році частка сільськогосподарських підприємств у загальній структурі виробництва складає майже 55% проти 41% у 2015 році, а частка господарств населення з кожним роком зменшується з 59% у 2015 році до 45% в 2022 році.
Зі зміною клімату та кон’юнктури зовнішнього ринку змінюється і структура виробництва продукції рослинництва. Якщо в 2015 році вагому частку у структурі займала картопля та зернові культури то на сьогодні ріст валової продукції забезпечується в основному за рахунок виробництва технічних та зернових культур.
«В умовах воєнних дій першочерговим завданням аграрного сектору стало забезпечення населення продовольством. І сільськогосподарські підприємства Львівщини не тільки зберегли тенденції зростання, але й продемонстрували свою гнучкість та ефективність в надскладних умовах у збереженні темпів зростання валової продукції», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.