Засудили пособника окупантів, який допомагав вивозити українське зерно

09 Серпня 2023, 16:48
Засудили пособника окупантів, який допомагав вивозити українське зерно 499
Засудили пособника окупантів, який допомагав вивозити українське зерно

До 10 років за ґратами засудили «директора Бердянского морского торгового порта», який сприяв незаконному вивезенню зерна з українських агропідприємств.

Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

Колишнього начальника відділу оперативного реагування служби безпеки Бердянського порту визнали винним у пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України).

Його засудили до 10 років позбавлення волі із конфіскацією всього належного майна та позбавленням права обіймати певні посади строком на 15 років.

Прокурори в суді довели, що з квітня 2022 року чоловік, заручившись підтримкою представників окупаційної адміністрації, погодився на призначення «и.о. начальника Бердянского морського торгового порта».

З липня 2022 року за наказом псевдогубернатора Запорізької області він став так званим «директором государственного унитарного предприятия Запорожской области «Бердянский морской торговый порт».

Псевдокерівник добровільно надавав ворогу допомогу у влаштуванні роботи морського порту на користь країни-агресора. Організував інвентаризацію майна портового господарства з подальшою передачею у власність ворога належних Україні матеріальних цінностей - буксирів, портових кранів, автонавантажувачів, автомобільної вантажної техніки тощо.

Працюючи на окупаційну владу, він забезпечив вилучення з зернових терміналів порту зерна українських агропідприємств з подальшою організацією його незаконного вивезення.

У своїх інтерв’ю пропагандистським медіа активно розповідав про діяльність підприємства в «плідній» взаємодії з окупаційною адміністрацією рф.

Наразі засуджений перебуває на тимчасово окупованій території, де переховується від правосуддя.

Коментар
07/12/2023 Четвер
07.12.2023