Як сіють ріпак на полях ТзОВ «Волинь Нова»

17 Серпня 2023, 18:00
Як сіють ріпак на полях ТзОВ «Волинь Нова» 419
Як сіють ріпак на полях ТзОВ «Волинь Нова»

Завдяки сприятливим погоднім умовам аграрії Волині розпочали підготовку ґрунту та посів озимих культур.

На ланах підприємства «Волинь Нова» групи компаній «Волинь-зерно-продукт» вже зібрали урожай озимої пшениці і розпочали посів ріпаку. Про це інформує управління агропромислового розвитку Волинської ОВА. 

У Ковельському районі підприємство обробляє 8,5 тисячі гектарів сільськогосподарських угідь, а неподалік села Дроздні, що в самому центрі області, – 1700 гектарів землі, де вирощують сою та ріпак. У структурі посівних площ переважає соя, яка цьогоріч гарно вродила і подає великі надії.

«Соя цього року врятує економіку Полісся», – зауважив Ярослав Мазуренко, керівник департаменту аграрного виробництва групи компаній «Волинь-зерно-продукт».

Збір сої розпочнеться приблизно через місяць.

Урожаєм озимої пшениці працівники ТзОВ «Волинь Нова» задоволені. Кажуть, що цього року зібрали на 7% більше зерна, ніж планували. Все це завдяки технології посіву.

Більше про посівну кампанію під урожай 2024 року розповів головний агроном «Волинь Нова» Святослав Сібіковський.

«Ми вирощуємо як озимину, так і ярину. Сектори посіву – це ріпак, пшениця, ячмінь, жито на сінаж, кукурудза, соя. Посівна стартувала 6 серпня з озимого ріпаку. Ґрунт забезпечений вологою для початку посівної, бо випадали дощі. Зокрема, 45 мілілітрів дощу випало в серпні – це велика кількість вологи. Зараз проблем з посівною немає», – наголосив Святослав Сібіковський.

На полях ТзОВ «Волинь Нова» вже засіяли 600 гектарів ріпаку. Загалом же, до 25 серпня запланували посіяти понад дві тисячі гектарів озимого ріпаку.

Посів відбувається цілодобово у денну та нічну зміни, які тривають по 12 годин. Це тому, що всі технологічні операції обмежені в часі. Для прикладу, дві тисячі гектарів ріпаку потрібно посіяти за 20 днів.

Одним із важливих компонентів в процесі польових робіт є техніка. На підприємстві працюють новітні трактори 300-ї серії оснащені системами паралельного водіння та всіма належними умовами для якісної роботи в нічний час. Екіпаж складається з двох механізаторів. Для забезпечення всіх технологічних процесів потрібно три одиниці хорошої продуктивної техніки, як от один трактор з сівалкою і два – з агрегатами ґрунтообробки.

Техніка їздить по маршруту, координати якого записані в комп’ютерній системі трактора, що значно полегшує роботу людей. Відтак, сучасних трактористів правильно називати операторами трактора, бо вони працюють в тандемі з навігаційними та іншими системами агрегату.

Підприємство активно використовує новітні технології точного землеробства у своїй діяльності: GPS-моніторинг техніки, облік земельного банку, електронні карти, електронний документообіг.

«Колгосп в смартфоні», – жартують працівники.

Також на підприємстві є поля, які готують під посів ярих культур у 2024 році. На цих ділянках підростають сидерати, а саме: гречка, гірчиця, овес, вика, редька.

«Компанія кожні чотири роки вносить на поле органічні добрива або висіває сидерати. На цьому полі, після збирання озимого ріпаку, падалиця якого теж буде сидератом, 25 липня висіяли суміш сидеральних культур. В кінці вересня чи на початку жовтня будемо заробляти цю суміш, змішувати з ґрунтом і це буде збагачувати ґрунт на органічну речовину і покращувати його фізико-механічні властивості», – пояснив Ярослав Мазуренко.

Він зазначив, що обов’язковим в якісних сидеральних культурах є бобовий компонент, оскільки коренева система бобових генерує в ґрунті рекордну кількість азоту. Це дозволяє використовувати меншу кількість хімічних азотних добрив в наступному сезоні.

Крім того, сидерат є дуже хорошим медоносом. Вже через тиждень він зацвіте і цвістиме десь півтора місяця. В цей період бджолярі, які є партнерами підприємства привезуть на це поле понад тисячу вуликів.

«Жнивна кампанія в області підходить до завершення. За сприятливих погодних умов цього тижня зберуть озиму пшеницю, валовий збір якої очікуємо в кількості понад 800 тисяч тонн (урожайність 67 ц/га), що дещо краще, ніж попереднього року. Також очікуємо хороший валовий збір ріпаку – 150 тисяч тонн при середній урожайності 30 ц/га. Загалом Волинська область вже традиційно виробляє 1,5 мільйона тонн зернових та зернобобових культур», – поділився прогнозами виробництва начальник управління агропромислового розвитку Волинської ОВА Юрій Юрченко.

Коментар
10/12/2023 Неділя
10.12.2023
09.12.2023
08.12.2023