Роботодавцям компенсуватимуть облаштування робочих місць для людей з інвалідністю

23 Серпня 2023, 15:37
Роботодавцям компенсуватимуть облаштування робочих місць для людей з інвалідністю 291
Роботодавцям компенсуватимуть облаштування робочих місць для людей з інвалідністю

Уряд компенсуватиме роботодавцям витрати на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І та ІІ груп в розмірі до 100,5 тисячі гривень. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів України 22 серпня 2023 року.

Про це інформує Міністерство економіки України.

«Через війну в нашій країні зростає кількість людей з інвалідністю. Більшість з них – працездатного віку, які мають можливість та бажання продовжувати працювати. І ми маємо надати їм підтримку в самореалізації. Зокрема, ми готові фінансово підтримувати роботодавців, які облаштують для осіб з інвалідністю робочі місця, щоб вони могли працювати в комфортних умовах.

Сьогоднішнім рішенням уряд запроваджує програму виплат компенсації таким роботодавцям на придбання необхідних меблів, технічних засобів. За нашими прогнозами, вже до кінця цього року вдасться облаштувати щонайменше півтори тисячі робочих місць», - зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Зокрема передбачили надання компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць:

  • для осіб з інвалідністю І групи – до 100,5 тисячі гривень (15 мінімальних зарплат);
  • для осіб з інвалідністю ІІ групи – до 67 тисяч гривень (10 мінімальних зарплат).

Компенсуватися будуть витрати на придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, зокрема:

  • меблів (крісел з регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів та брусів, розсувних дверей, засобів для їх відчинення/зачинення, протиковзних та тактильних матеріалів для підлог і сходів);
  • транспортерів для піднімання сходами з електроприводом;
  • допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв;
  • брайлівських клавіатур та портативних пристроїв;
  • підйомних платформ для робочих місць;
  • допоміжних засобів для відтворення звуку та для забезпечення здатності чути і бачити.

Фінансування компенсації поточного року здійснюватиметься за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Щоб отримати компенсацію, роботодавцю необхідно подати до регіонального центру зайнятості в паперовій або електронній формі:

  • заяву щодо надання компенсації;
  • копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця.
Коментар
10/12/2023 Неділя
10.12.2023
09.12.2023
08.12.2023