Конкурс бізнес-ідей «Роби своє»: завдяки гранту у селі Колківської громади відкрили студію краси

У селі Красноволя Колківської громади Луцького району відкрили нову перукарню. Студія краси «Космея» в інфраструктурному центрі села створена завдяки грантовому конкурсу «Роби своє» від благодійного фонду «МХП – Громаді» та за підтримки підприємства «МХП-Баффало», яке провадить діяльність у цьому регіоні. На проєкт виділили 78 590 гривень грантових коштів.
Відкриття нового закладу бьюті-індустрії відвідала кореспондентка видання Бізнес.Район.
Довідково: «МХП – Громаді» – український благодійний фонд, який допомагає громадам у вирішенні їхніх соціальних, економічних та екологічних проблем. Фонд здійснює діяльність в 13 областях України та працює в більш ніж 700 населених пунктах. Щороку за підтримки фонду проводять конкурс бізнес-ідей «Роби своє» для підприємців в малих містах і селах.
Цьогоріч тільки в межах конкурсу бізнес-ідей для підприємців у малих містах та селах «Роби своє» 80 українців отримали гранти на власну справу до 100 тисяч гривень кожен. Всього було отримано 615 заявок від малих підприємців з усієї країни. Організатори конкурсу підтримали проєктів на загальну суму понад 7,4 мільйона гривень.
У 2023 році серед переможців – Вікторія Шеремета з бізнес-ідеєю «Студія краси «Космея»» у рідному для неї селі Красноволя.
Студія краси «Космея» запрацювала на другому поверсі сільського будинку культури. Поряд будівлі школи, дитячого садка, сільської адміністрації.
Всередині бьюті-кабінету – свіжий ремонт, білі легкі штори, новенька стійка ресепшн. Біля дзеркал – зони перукарів, ліворуч – окремий робочий стіл майстра манікюру з багатим вибором покриттів для нігтів, відзоноване крісло для майстра педикюру-подолога.
Завдяки коштам, виграним у конкурсі, у студію краси придбали: перукарські крісла, педикюрні крісла, стійку ресепшн, дзеркала та перукарські візки. За свої кошти власниця зробила ремонт, провела воду та каналізацію.
Вікторія Шеремета живе у Луцьку та вже має власний бьюті-салон в обласному центрі, але впевнена: у селі такі самі люди, які так само зацікавлені у тому, щоб мати гарний вигляд.
«Я народилась в цьому селі, але в Луцьку давно живу і маю бізнес, тому вирішила відкрити бізнес саме в Красноволі, аби робити гарними не тільки лучан, а й мешканців рідного села», – поділилась підприємиця.
«Ми не просто відкрили перукарню, у нас тут і манікюр, і подолог, плануємо в майбутньому мати бровиста. Я сама проводжу навчальні курси для своїх майстрів, в мене працевлаштовані дві робітниці, одну з них я вчила з нуля. Навіть якщо майстер досвідчений, завжди є, що вдосконалювати», – розказала Вікторія Шеремета.
Майстриня краси й власниця «Космеї» розповіла, що має медичну освіту, яка допомагає їй впевнено тримати в руках спеціальні інструменти та надавати послуги з подології.
«Подологія – це медичний напрям, але в Україні професії «подолог» досі не існує. За українською термінологією, подолог – це майстер апаратного педикюру. Тому за законом подолог може і не мати медичної освіти. Я маю медичну освіту і це мені допомагає», – розповіла майстриня.
За словами Вікторії, навчальний процес триває постійно, але осягнути все неможливо.
«Подолог – це не той, хто один раз пройшов курси й вивчився. Подолог має вміти усувати дуже багато захворювань, підвищувати кваліфікацію по кожному з них, але завжди залишається якась хвороба, за яку він не береться. Наприклад, я в цій сфері вже майже сім років, та не берусь видаляти бородавки, адже бородавка – це наслідок вірусу папіломи людини, який може бути онкогенним. Тож якщо братись за те, що подологу не під силу, ми можемо тільки нашкодити», – поділилась подологиня.
Вікторія пояснила, що подолог допомагає впоратись з різними проблемами ніг: це і врослий ніготь, і тріщини п’ят, і інші неприємні симптоми.
«З усіх клієнтів десь 80% – це врослі нігті, які супроводжуються болем та запаленням. Для того, щоб не йти до хірурга, людина йде до мене, я ставлю їй корекційні системи й надаю рекомендації з особливого догляду. І людина має собі спокій без хірургічного втручання», – розповіла жінка.
Іноді проблеми ніг виникають внаслідок неправильно підібраного взуття та шкарпеток.
«Люди часто беруть взуття та шкарпетки меншого розміру ніж треба. Я постійно даю пораду своїм клієнтам: шкарпетка без розтягування має бути тієї ж довжини, що і ступня. Якщо шкарпетку треба натягувати, то вона створюватиме тиск на нігті, провокуючи їх вростання», – навчила майстриня.
Клієнти до «Космеї» записувались на день відкриття заздалегідь. Серед перших охочих отримати нову стрижку – директорка місцевої школи Юлія Харчук.
«Зручно, що не треба їхати за новою зачіскою до іншого села. В нас тут велике село, близько 700 мешканців. Записалась до «Космеї» навести красу до початку нового року», – поділилась пані Юлія.
Вікторія Шеремета зізналась: заявку на грантову підтримку писала вперше.
«Ніколи до того не писала заявок на грант, але саме в «МХП – Громаді» мені здалось все зрозумілим. Вдячна фонду і особливо менеджерці Ользі Махновець за підтримку. Завдяки їм я втілила перший великий крок на шляху до мрії: мати бізнес, який буде працювати без мене після війни, а ми з чоловіком полетимо на Мальдіви відпочивати», – поділилась мрією бізнесменка.
Фонд «МХП – Громаді» має на меті: поліпшити рівень економіки України; поповнити державний бюджет та зміцнити Українську армію; мотивувати інших розвивати власний бізнес; зробити заможною українську родину та сформувати бізнес-актив у малих містах та селах.