Чим загрожує перелив моторного масла

01 Вересня 2023, 18:00
Чим загрожує перелив моторного масла Реклама 495
Чим загрожує перелив моторного масла

Для тривалої та безперебійної роботи автомобільного двигуна необхідно заливати в нього мастило. Це може бути моторне масло 10w40 або інші склади, які мають необхідні захисні властивості.

Рідини утворюють на металевих поверхнях стійку плівку, яка перешкоджає тертю, уповільнює зношування, нейтралізує процеси корозії, видаляє з двигуна продукти згоряння та інші забруднення. Заливають мастило в спеціальний картер, з якого вона за допомогою насоса подається до механізмів, що працюють.

У технічній документації до транспортного засобу вказується, який саме обсяг олії необхідно заливати у двигун. Якщо рівень мастила буде вищим або нижчим за норму, це негативно позначиться на роботі силового агрегату.

Яке перевищення рівня олії допустиме?

Наслідки залежать від того, на скільки саме було перевищено допустимий обсяг мастильних матеріалів. Перевірити це можна за допомогою щупа – металевого прута з відмітками. Якщо рівень рідини знаходиться вище MAX всього на один-два сантиметри, великої біди не буде.

Вже на першій тисячі кілометрів, пройдених автомобілем, цей надлишок витрачено. Неприємним наслідком буде тільки те, що мастило, швидше за все, потрапить на каталізатор, малознімні кільця, в камеру згоряння. При цьому автомобіліст, напевно, помітить, що під час руху з вихлопної труби йде чорний дим.

Чим загрожує значний перелив?

Якщо допустимий об'єм значно перевищений, негативні наслідки будуть серйознішими:

  • Спінювання олії. Колінвал, який обертається з великою швидкістю, збиватиме мастило в піну. Вона змішається з газово-паливною сумішшю в двигуні, утворивши вибухонебезпечне і забруднює силовий агрегат з'єднання.
  • Викид олії на впуск. В ході рециркуляції надлишки мастила потрапляють на ті деталі двигуна, на які не повинні. Це забруднює двигун і знижує його робочий ресурс.
  • Пошкодження сальників та інших ущільнювачів. Матеріали, з яких виготовлені елементи ущільнювачів і сальники, чутливі до впливу масел. При контакті з ними вони втрачають еластичність, через що системи втрачають герметичність і витікають робочі рідини.

Таким чином, перелив призводить до виходу з ладу окремих механізмів та деталей, забруднює мотор та підвищує ризик його поломки.

Як видалити надлишки мастила?

Для видалення олії з картера передбачено зливний отвір. Але самостійно відкривати його не слід – може витекти дуже багато рідини. Краще використовувати безпечніші методи:

  • відкачати мастило через систему, що складається з трубочки для крапельниці та шприца;
  • злити масло, що скупчилося з маслофільтра.

Дотримання допустимого рівня моторної оливи – важлива умова для нормальної роботи автомобільного двигуна.

Коментар
29/02/2024 Четвер
29.02.2024