За рік після відновлення приватизації бюджет отримав понад 3,8 мільярда гривень

04 Вересня 2023, 15:19
За рік після відновлення приватизації бюджет отримав понад 3,8 мільярда гривень 281
За рік після відновлення приватизації бюджет отримав понад 3,8 мільярда гривень

За рік з моменту відновлення приватизації у вересні минулого року провели понад 400 аукціонів та залучили до державного бюджету понад 3,8 мільярда гривень.

Про це розповіла міністерка економіки України Юлія Свириденко, інформує Мінекономіки.

Попри повномасштабну війну з рф минулого року вирішили відновити приватизацію.

«Ми бачимо, що це було абсолютно правильне рішення. Адже основна мета приватизації – економічне зростання. На занедбані виробництва приходять нові власники та вкладають кошти в їхнє оновлення – підприємці запускають нові виробництва, створюють робочі місця, налагоджують переробку продукції та виходять на зовнішні ринки.  Ми бачимо, що, попри війну, бізнес готовий інвестувати в українську економіку», – наголосила Юлія Свириденко.

За цей рік майже 400 підприємців купили у держави занедбані об’єкти. 73% з них – коштують до 1 мільйона гривень. Тобто саме малий бізнес отримує виробничі майданчики, місця для релокації тощо.

Приватизаційні конкурси зараз проводять через державну систему онлайн продажів Прозорро.Продажі, що підвищує конкуренцію серед покупців. Нині середня кількість учасників в аукціонах, тобто підприємців, що змагалися за один об’єкт, – п’ять. Раніше було 2,3, тож конкуренція виросла більш ніж удвічі.

Також за минулий рік уклали понад 1700 договорів оренди державних об'єктів і отримали від цього понад 600 мільйонів гривень.

За рік суми, які держава щомісяця отримує від оренди державної власності, потроїлись. Так, за даними Фонду Державного майна України (ФДМУ) щомісячний дохід від оренди станом на липень 2023 року досягає 70 мільйонів гривень, тоді як в липні 2022-го надходження складали 21 мільйон гривень. 

За цей час понад 600 тисяч м2 нерухомості, тобто еквівалент 30 готелів, виділили на розміщення Сил оборони.

За даними ФДМУ, ТОП-5 найдорожчих об’єктів принесли у держбюджет 1,1 мільярда гривень.

Найдорожчі об’єкти приватизації виглядають наступним чином:

1. Готель Ермітаж – 311 мільйонів гривень;

2. Укроборонресурси – 211 мільйонів гривень;

3. Рівнеторф – 205 мільйонів гривень;

4. Порт Усть-Дунайськ – 201 мільйон гривень;

5. Львівський ювелірний завод – 185 мільйонів гривень.

Коментар
29/02/2024 Четвер
29.02.2024