Громадяни рф хотіли вивезти за кордон корпоративні права українського підприємства

06 Вересня 2023, 13:37
Громадяни рф хотіли вивезти за кордон корпоративні права українського підприємства 637
Громадяни рф хотіли вивезти за кордон корпоративні права українського підприємства

Волинські прокурори перешкодили громадянам держави-агресора позбутися часток у статутному капіталі українського підприємства.

Про це інформує Волинська обласна прокуратура.

У березні 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №187 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією російської федерації», згідно з якою наклали мораторій на відчуження майна особами, пов’язаними з державою-агресором, крім безоплатного відчуження на користь держави Україна.

Прокурори ж з'ясували, що троє громадян рф, яким належало по 5% частки статутного капіталу зареєстрованого в Україні підприємства, капіталізація якого нині складає понад 180 мільйонів гривень, під час дії мораторію – у серпні 2022 року – відчужили їх на користь іноземної юридичної особи.

Надалі Господарський суд Волинської області своїм рішенням зобов’язав державного реєстратора провести державну реєстрацію таких змін до відомостей про власників підприємства.

Втрутившись у ситуацію, прокурори оскаржили це рішення суду – і суд апеляційної інстанції його скасував.

Відтак реалізувати оборудку і змінити власника майна, яке згодом може забезпечувати відшкодування Україні збитків від війни, не вдалося.

Коментар
22/04/2024 Понеділок
22.04.2024
21.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром