На Рівненщині рекордно подешевшала гречка

11 Вересня 2023, 16:08
На Рівненщині рекордно подешевшала гречка 1159
На Рівненщині рекордно подешевшала гречка

Ціни на гречку повернулися на довоєнний рівень лютого 2022 року. Нині у торговій мережі Рівненської області крупу можна придбати у межах 41,8 гривні за кілограм та навіть дешевше.

Про це повідомили в департаменті економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА.

«З початку року крупа подешевшала в торговельній мережі на третину – з 64,63 гривні за кілограм до 41,84. А якщо порівняти із довоєнними цінами, то вони зрівнялися. Найдорожчою гречка була у липні-вересні минулого року – сягала до 96 гривень за кілограм. На зниження ціни вплинуло нарощення обсягів виробництва, а відтак збільшення пропозиції на внутрішньому ринку», – коментує директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Костянтин Мокляк.

В департаменті нагадали, що на початку повномасштабного вторгнення, у березні 2022 року, начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль підписав наказ про посіви продовольчими культурами не менше 25%. Аграріям радили вирощувати пшеницю, горох, гречку та інші культури – задля продовольчої безпеки.

«Торік аграрії Рівненщини відреагували на дефіцит гречки та засіяли на 20% більше площі. Цьогоріч загальні посіви крупи на Рівненщині склали 7,7 тисячі гектарів. А це ще у понад півтора раза більше до минулого року. Збільшення площ посівів, наявність потужностей для переробки дозволяє сподіватися на повне забезпечення внутрішніх потреб і стабілізацію цін на неї», – коментує директорка департаменту агропромислового розвитку ОДА Надія Переходько.

На сьогодні аграрії області зібрали вже половину посіяних площ гречки. Середня врожайність становить 10,9 ц/га.

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024