На Рівненщині проходить міжрегіональний аграрний форум «Ферми Перемоги»

12 Вересня 2023, 15:10
На Рівненщині проходить міжрегіональний аграрний форум «Ферми Перемоги» 695
На Рівненщині проходить міжрегіональний аграрний форум «Ферми Перемоги»

На Рівненщині продовжать розвивати галузь тваринництва.

Про пріоритети та майбутнє галузі говорили на міжрегіональному аграрному форумі «Ферми Перемоги», інформує Рівненська ОВА.

Серед присутніх – господарники не лише з Рівненщини, а й Волині, Київщини, Хмельниччини і Тернопільщини. Також до форуму долучилися керівники молоко- та м’ясопереробних заводів і міжнародних донорських організацій. Загалом – понад 100 учасників.

Відкрив захід начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

«Нам є чим пишатися. Рівненщина лише цього року збільшила надої молока на 12%. У планах – дійти до 20%. Також на 5% наростили поголів'я корів. Рівненська ОДА продовжує підтримувати аграріїв області. Цьогоріч на розвиток галузі уже передбачили вісім мільйонів гривень. Ми продовжуємо працювати над розвитком тваринництва на Рівненщині. І можемо збільшити свої потужності з переробки молока у шість разів. Адже для села – це не просто вид бізнесу, а гарант стабільності», – сказав Коваль.

Віталій Коваль також наголосив, що задля успішності бізнесу, підприємствам необхідно об’єднуватися в спільноти. Головне завдання – створювати додану вартість в Україні, в області. Сфера тваринництва може стати основою інших бізнесів, для прикладу – в енергетичній безпеці. На Рівненщині вже є аграрії, які використовують біогаз.

На форумі також йшлося про наслідки війни, втрати всеукраїнського ринку, бронювання працівників, кредитування, гуманітарну підтримку, збут продукції та релокацію бізнесу.

Нагадаємо, що Форум організувала Рівненська ОВА спільно з Програмою розвитку ООН в Україні у рамках проєкту «Підтримка інклюзивного економічного розвитку в Україні шляхом поєднання просування експорту з регіональним розвитком та Цілями сталого розвитку» за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, асоціацією  виробників молока, агенцією регіонального розвитку.

Коментар
14/07/2024 Неділя
14.07.2024
13.07.2024
12.07.2024