В Україні завдяки «Власній справі» створять 10 тисяч робочих місць

19 Вересня 2023, 18:00
В Україні завдяки «Власній справі» створять 10 тисяч робочих місць 437
В Україні завдяки «Власній справі» створять 10 тисяч робочих місць

Цьогорічні переможці грантової програми «Власна справа» отримають понад мільярд гривень грантових коштів від держави на започаткування й розвиток бізнесу та створять 10 тисяч нових робочих місць.

Про це повідомила заступниця міністерки економіки України Тетяна Бережна.

«За результатами п’ятнадцятої хвилі подачі заяв на мікрогранти переможцями визнали 310 українців, які отримають 74 мільйони гривень на старт або розширення свого бізнесу. Від початку 2023 року ми вже маємо 4 354 переможці, яким держава надасть фінансову підтримку на понад мільярд гривень. В процесі реалізації своїх бізнес-проєктів ці грантоотримувачі створять 10 тисяч нових робочих місць. Загалом від початку дії програми «Власна справа» держава інвестувала через гранти в розвиток малого й середнього бізнесу 1,6 мільярда гривень», – зазначила Тетяна Бережна.

Серед отримувачів мікрогрантів п’ятнадцятої хвилі 63% жінок і 37% чоловіків. Понад 80% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів із Львівської (44 особи), Рівненської (35 осіб), Київської (21 особа), Вінницької (20 осіб) областей та міста Києва (28 осіб).

Більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці п’ятнадцятої хвилі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 105 осіб;
  • тимчасове розміщування й організація харчування – 48 осіб;
  • переробна промисловість – 41 особа.

Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тисяч гривень. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. 

Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створюють близько 8 тисяч нових робочих місць.

Цього року на програму «Власна справа» бюджет передбачив 1,8 мільярда гривень, що дозволить видати близько 10 тисяч мікрогрантів.

Урядовий проєкт єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал «Дія».

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024