Керівники підприємств з різних регіонів ввозили в Україну вантажівки марки «DAF» з порушеннями

21 Вересня 2023, 10:07
Керівники підприємств з різних регіонів ввозили в Україну вантажівки марки «DAF» з порушеннями 604
Керівники підприємств з різних регіонів ввозили в Україну вантажівки марки «DAF» з порушеннями

Закарпатські митники вчергове викрили оборудки з неправомірним зменшенням розміру митних платежів при ввезенні в Україну шести вантажівок.

Про це інформує Закарпатська митниця.

Несплату до бюджету понад чотири мільйони гривень митних платежів вдалося виявити завдяки добре налагодженій міжнародній співпраці Держмитслужби з митними органами Федеративної Республіки Німеччини. Саме від них надійшли відповіді, які підтвердили наявні ризики декларування неправдивих даних щодо років виготовлення та першої реєстрації шести вантажних автомобілів-контейнеровозів.

Порушниками виявилися керівники підприємств і приватних фірм з різних регіонів України. Діяли за одною схемою – завозили з Німеччини вантажівки марки «DAF» різних моделей. До митного оформлення надавали документи з неправдивими відомостями щодо року виготовлення та першої реєстрації транспортних засобів, що призводило до зменшення розміру митних платежів.

Приміром, один із підприємців сплатив за вантажівку 170 тисяч гривень замість 780 тисяч гривень, вказавши неправильний рік виготовлення фури. Керівник іншого приватного підприємства транспортував із-за кордону три вантажівки, сплативши за їх розмитнення всього 442 тисячі гривень, тоді як треба було 1,8 мільйона гривень.

Відносно очільників підприємств, які вчинили дії, спрямовані на неправомірне зменшення розміру митних платежів, надавши до митного оформлення документи з неправдивими відомостями, склали протоколи про порушення митних правил за ст. 485 Митного кодексу України. Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі від 50 до 150 відсотків несплаченої суми митних платежів.

Коментар
02/12/2023 Субота
02.12.2023
01.12.2023