Польща готова до компромісу щодо імпорту української агропродукції

21 Вересня 2023, 13:11
Польща готова до пошуку компромісу в питанні імпорту української агропродукції 301
Польща готова до пошуку компромісу в питанні імпорту української агропродукції

Польща готова до пошуку компромісу в питанні імпорту української агропродукції. Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що Польща чекає і готова до таких переговорів.

Роберт Телус додав, що Польща відкрита для пошуку рішення, яке убезпечить польський ринок, захистить його і допоможе Україні. Про це повідомило Міністерство економіки України.

Що пропонує Україна:

Ввести механізм спільної верифікації та погодження постачання чотирьох видів сільськогосподарських товарів (пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику).

Болгарія і Румунія вже позитивно відреагували на таку пропозицію. Польща, Словаччина та Угорщина теж вже дають позитивні сигнали щодо готовності розглядати механізм, запропонований Україною.

«Це не розв'яже проблему повністю, тому що це фактично свідчитиме про торгівлю між Україною і цими п'ятьма країнами ЄС в ручному режимі. Але це буде кроком вперед і відмовою від заборон, які для нас неприйнятні за формою», – пояснив заступник міністра економіки України – торговий представник України Тарас Качка.

Коментар
29/11/2023 Середа
29.11.2023