Підвищувати тарифи на електроенергію для населення не планують

22 Вересня 2023, 10:08
Підвищувати тарифи на електроенергію для населення не планують 943
Підвищувати тарифи на електроенергію для населення не планують

Наразі немає жодних планів щодо збільшення тарифів на електропостачання для побутових споживачів.

На цьому наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Очільник Міненерго нагадав, що до кінця грудня 2023 року діє положення про покладання спецобов'язків на ринку електроенергії (ПСО) щодо забезпечення доступною електроенергією населення.

«І ми будемо продовжувати дію ПСО до кінця опалювального сезону. Тому питання підвищення тарифів навіть не обговорюється», – підкреслив він.

Міністр наголосив, що енергосистема України повністю готова до проходження осінньо-зимового періоду з погляду забезпечення ресурсами, підготовленості генерації і системи передачі.

«Єдиний фактор, який може вплинути на відключення електропостачання, – це атаки ворога. Ми робимо все, щоб такі відключення, якщо вони будуть наслідком атак, були короткостроковими. Для цього вже напрацювали величезну кількість рішень, які ми випробували і минулої зими, і зараз ми їх модифікували для того, щоб максимально забезпечити споживачів електроенергією», – зазначив він.

Герман Галущенко акцентував, що в Україні триває наймасштабніша за всю історію незалежності ремонтна кампанія на енергооб’єктах. У її межах до початку осінньо-зимового періоду планують завершити ремонти і відновлення об’єктів генерації і передачі.

«Щодо ресурсів – ми будемо забезпечені всім необхідним, як вугіллям, так і газом. Через високі температури протягом останніх двох місяців літа запаси вугілля на складах дещо впали, але вже зараз уклали відповідні контракти, зокрема на імпорт, і вугіллям у необхідному об’ємі ми будемо повністю забезпечені. Газу у сховищах ми на сьогодні маємо майже 15 мільярдів кубів – це навіть більше, ніж було заплановано на початок опалювального сезону. Тому з ресурсами проблем не буде», – наголосив міністр.

 

Коментар
22/04/2024 Понеділок
22.04.2024
21.04.2024