На Закарпатті за місяць подешевшали продукти на бограч

25 Вересня 2023, 15:12
На Закарпатті за місяць подешевшали продукти на бограч 506
На Закарпатті за місяць подешевшали продукти на бограч

Карпатський центр полінгових досліджень за допомогою «Бограч-index» з’ясував, що продукти, необхідні для приготування бограча для п’яти людей подешевшали на 18 гривень, або на 2,8%.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Карпатського центру полінгових досліджень.

Як повідомила дирекція Карпатського центру полінгових досліджень, дослідники здійснили у вересні порівняльну до попереднього місяця оцінку купівельної спроможності жителів Закарпаття з-за допомоги традиційного «Бограч-index». Інтерв‘юери протягом минулого тижня вираховували індекс, беручи до уваги середні ціни на продукти на ринку.

Відповідно до «індексу бограча» якщо за серпень 2023 року на родину з п’яти людей потрібно було витратити 635 гривень, то у вересні 2023 року різниця цін склала 18 гривень – і загальна вартість продукції за «Бограч-index» – 617 гривень, тобто зміна цін відбулася на 2,8%.

 

Довідково: «Бограч-index» – це винахід дослідницького центру, Карпатський центр полінгових досліджень, який визначає, скільки коштує популярний закарпатський бограч-гуяш відповідно до щомісячних змін в економіці.

Щомісячний «Бограч-index» найнаочніше оцінює купівельну спроможність жителів Закарпаття завдяки двом причинам: бограч-гуяш готують у всіх регіонах краю, а сам бограч-гуяш містить достатню кількість продовольчих компонентів (муку, м’ясо, овочі, воду, спеції), аби вважати його універсальним узагальненням продукту народного господарства.

Коментар
02/12/2023 Субота
02.12.2023
01.12.2023