Подяка енергетикам: Нацбанк ввів в обіг нову пам’ятну монету

27 Вересня 2023, 12:09
Подяка енергетикам: Нацбанк ввів в обіг нову пам’ятну монету 339
Подяка енергетикам: Нацбанк ввів в обіг нову пам’ятну монету

Національний банк України 26 вересня 2023 року ввів у обіг нову пам’ятну монету «Країна супергероїв. Дякуємо енергетикам!».

Монета присвячена всім енергетикам України – сучасним українським супергероям та воїнам світла. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Про дизайн нової пам’ятної монети

Дизайн монети створив відомий український художник, ілюстратор, графічний дизайнер Сергій Майдуков. На аверсі монети на дзеркальному тлі розмістили стилізовану композицію, що символізує енергетичну систему України. Її образ втілили в символічному суцвітті соняшника, кожна пелюстка якого, неначе ліхтар, осяює світлом нашу країну. Він сяє, попри ворожі ракетні обстріли, як схід сонця, який обов’язково настане після найстрашнішої ночі.

На реверсі монети у вигляді трьох непорушних та сяючих брил зобразили стилізований тризуб, який під час обертання монети трансформується в літеру «Е» і є першою літерою слова «енергетика».

Пам’ятну монету «Країна супергероїв. Дякуємо енергетикам!» виготовили з нейзильберу, її тираж – до 50 тисяч штук. Гурт монети – гладкий, із заглибленими, інверсно розташованими написами: позначенням номіналу монети – п’ять гривень, року карбування монети – 2023 та логотипу Банкнотно-монетного двору НБУ.

Про реалізацію нової пам’ятної монети

Придбати пам’ятну монету «Країна супергероїв. Дякуємо енергетикам!» можна з 4 жовтня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку. Загалом через інтернет-магазин реалізують десять тисяч цих монет, всі вони будуть доступні з першого дня продажу.

Крім того, з жовтня пам’ятну монету поступово реалізовуватимуть і банки-дистриб’ютори (АТ АБ «УКРГАЗБАНК», АТ «АБ «РАДАБАНК», АТ «ТАСКОМБАНК», АТ КБ «ПриватБанк») у міру їх відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ.

Детальнішу інформацію про початок реалізації та точки продажу можна дізнатися на їхніх офіційних сайтах.

Коментар
07/12/2023 Четвер
07.12.2023