Скільки волинських підприємців зареєстрували касових апаратів, а кому вони не потрібні

29 Вересня 2023, 16:29
Скільки волинських підприємців зареєстрували касових апаратів, а кому вони не потрібні 678
Скільки волинських підприємців зареєстрували касових апаратів, а кому вони не потрібні

Платники податків у Волинської області зареєстрували понад 9,3 тисячі ПРРО, понад 5,3 тисячі – РРО та 4059 книг обліку розрахункових операцій.

Про це Бізнес.Району повідомили у ГУ ДПС України у Волинській області.

Дані зібрали станом на 28 вересня 2023 року.

Наразі лише одна категорія підприємців звільняється від реєстрації РРО І ПРРО – платники єдиного податку першого групи. Станом на 19 вересня 2023 року на Волині таких – 6595.

Ці підприємці можуть продавати товари виключно з торгових місць на території  ринків, зареєстрованих у встановленому законом порядку, а також можуть надавати побутові послуги населенню в селах. Варто зазначити, що вони не можуть використовувати працю найманих осіб. Також їхній дохід не може перевищувати 167 мінімальних заробітних плат встановлених Кабінетом Міністрів станом на перше січня відповідного року.

«Під час своєї роботи, ми звертаємо увагу на те, що на превеликий жаль, підприємці першої групи здійснюють господарську діяльність не в спеціально встановлених місцях. Наприклад: торгівля на вулицях, обочинах. Продають квіти, сільськогосподарську продукцію. З першого жовтня 2023 року ми будемо проводити контрольно-перевірочні заходи і виявляти таких порушників. Будемо перевіряти і наявність РРО, або ПРРО. У разі встановлення порушень будуть застосовувати штрафні санкції, встановлені законом», – пояснює Роман Денисюк, начальник відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ДПС України у Волинській області.

На думку спеціаліста, фіксалізація усіх господарських операцій з реалізації товарів, робіт і послуг має досить потужні завдання важливих для держави – це забезпечити надходження коштів і виведення економіки з тіні. У всьому цивілізованому світі діє фіскалізація, упродовж одного-двох років цей процес дасть дуже вагомий ефект в плані товарності операцій, боротьби з чорним, сірим експортом, чи імпортом, контрабандою.

Нагадаємо, що до власників малого та середнього бізнесу з першого жовтня 2023 року повертаються податкові перевірки. Контролюючі органи ДПС України перевірятимуть платників податків другої та третьої групи, які здійснюють реалізацію товарів, робіт та послуг на наявність реєстраторів розрахункових операцій – РРО та програмного реєстратора розрахункових операцій – ПРРО.

Коментар
02/12/2023 Субота
02.12.2023
01.12.2023