На Львівщині зібрали більшість врожаю фруктів та ягід

02 Жовтня 2023, 11:10
На Львівщині зібрали більшість врожаю фруктів та ягід 319
На Львівщині зібрали більшість врожаю фруктів та ягід

Садівники Львівської області вже зібрали урожай з 52% площ багаторічних культур. Обсяг збору плодів та ягід врожаю поточного року у господарствах усіх категорій станом на вересень складає понад 75 тисяч тонн з площі близько 8 тисяч гектарів.

Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

На Львівщину припадає 7,1% валового виробництва плодово-ягідних культур в Україні. Понад 85% виробництва фруктів та ягід  в області сконцентроване в руках господарств населення. Площі багаторічних насаджень у поточному році по всіх категоріях господарств складають 14,6 тисячі гектарів, з яких прогнозують зібрати понад 146 тисяч тонн плодів та ягід (+2,5 % до минулого року за рахунок збільшення площ у плодючому віці).

«Частка комерційного вирощування плодів та ягід в області відносно невелика, проте у поточному році прогнозується створити близько 400 гектарів нових промислових насаджень. Для цього активно залучаємо підтримку з державного та обласного бюджету у вигляді грантів та проєктів на розвиток виробництва та організацію підприємств з доданою вартістю», – коментує Тетяна Гетьман, директорка департаменту.

Промисловим виробництвом плодів та ягід в області займаються близько 160 суб’єктів господарювання, що вирощують багаторічні плодово-ягідні насадження на площі 2 тисячі гектарів (14% до загальної площі).

У структурі багаторічних насаджень в  промисловому секторі зерняткові та кісточкові культури займають 68%, ягідні культури – 24%, горіхоплідні – 7%, виноградники – близько 1%.

У 2023 році сільгоспвиробники прогнозують закласти близько 400 гектарів нових плодово-ягідних насаджень, в тому числі половину площ (204,8 гектара) із залученням коштів грантової підтримки за програмою «єРобота». У структурі закладання нових площ 50% складатимуть ягідні, 45% – горіхоплідні та 5% – плодові культури.

Коментар
29/02/2024 Четвер
29.02.2024