Які зміни чекають на бізнес при отриманні дозволів на викиди: роз'яснення Міндовкілля

02 Жовтня 2023, 15:17
Які зміни чекають на бізнес при отриманні дозволів на викиди: роз'яснення Міндовкілля 482
Які зміни чекають на бізнес при отриманні дозволів на викиди: роз'яснення Міндовкілля

Про оновлення в політиці охорони атмосферного повітря говорили під час наради, організованої Міндовкілля із представниками бізнесу та обласних військових адміністрацій.

У форматі «запитання-відповідь» учасники проаналізували всі зміни, які чекають на сферу вже цього місяця. Про це інформує Міндовкілля.

Так, ще у липні минулого року внесли зміни в Закон «Про охорону атмосферного повітря». Для їх виконання прийняли низку нормативних актів.

Тож серед ключових нововведень:

  • відтепер для отримання дозволу на викиди змість двох документів суб'єкти господарювання розроблятимуть лише один. Адже новими правилами виключено необхідність готувати звіт про проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин. Така інформація міститиметься лише в  обґрунтуванні обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
  • звертаємо увагу, скасували не саму процедуру інвентаризації викидів, а лише оформлення відповідного звіту;
  • якщо ж підприємства розробили документи та опублікували повідомлення про намір отримати дозвіл до набрання чинності нововведень, щоб заощадити час та ресурси, Міндовкілля рекомендуватиме обласним військовим адміністраціям завершити розгляд документів за старою процедурою;
  • крім того, з 1 жовтня набрали чинності зміни до Закону України «Про охорону атмосферного повітря», які були внесені Законом «Про систему громадського здоров’я». Це у жодному разі  не зупиняє процес видачі дозволів на викиди. Суб’єкти господарювання як і раніше подаватимуть дозвільному органу документи, а дозвільний орган розглядатиме їх, але вже без додаткового погодження Держпродспоживслужби;
  • наразі міністерство розробляє ІТ-рішення, яке дозволить перевести процедуру  отримання дозволу на викиди у цифровий формат.
Коментар
07/12/2023 Четвер
07.12.2023