У 2023 році на Волині та Рівненщині заготовили понад 1,6 мільйона кубометрів деревини

05 Жовтня 2023, 15:10
У 2023 році на Волині та Рівненщині заготовили понад 1,6 мільйона кубометрів деревини 607
У 2023 році на Волині та Рівненщині заготовили понад 1,6 мільйона кубометрів деревини

За дев’ять місяців 2023 року філії Поліського лісового офісу (Волинська та Рівненська області) загалом заготовили 1 мільйон 646 тисяч кубометрів деревини.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року, рівень заготівлі знизився. На це вплинуло чимало факторів. Про це інформують на фейсбук-сторінці Поліського лісового офісу.

Головний – постійна робота над впровадженням заходів, які стимулюють підвищення ефективності лісозаготівельних робіт та раціонального використання деревини.

У всіх філіях – акцент на сучасну техніку. Це не лише підвищує ефективність та якість лісозаготівлі, а й безпека людей. Що надважливо.

Всі роботи виконують за умовами підряду. При укладенні договорів перевагу надають лісозаготівельним компаніям, які мають необхідну кількість відповідної техніки, робітників, всі дозвільні документи.

Щодо розподілу ресурсу, то практично всю лісосировину реалізували споживачам.  Лише незначну частину направили на виробничі потреби філій, необхідний відсоток спрямовують на забезпечення потреб оборони, прифронтових регіонів, соціальної сфери та населення.

Загалом споживачам – винятково через аукціони – реалізували 1 мільйон 628 тисяч кубометрів лісоматеріалів.

Виконання договорів із реалізації за ІІІ квартал становить 90%.

З метою налагодження ефективної комунікації між філіями та покупцями деревини впровадили практику можливості кожної зі сторін угоди звернутися до агента біржі для врегулювання питань, які виникають у процесі відбору та відвантаження деревини. При виникненні будь-яких розбіжностей з’явилася можливість оперативного врегулювання ситуації безпосередньо на місці.

Ще одним важливим напрямком, на який особливий ракурс уваги, – охорона праці та безпека людей.

На ці заходи з початку року філії Офісу спрямували 12 мільйонів 205 тисяч гривень (1,8% від фонду оплати праці). Вкладали у придбання спецодягу, техніки та засобів індивідуального захисту працівників, облаштування виробничих приміщень, навчання та інші напрямки безпеки.

Попри те, що такий відсоток спрямованих коштів  є значно вищим, ніж вимагає законодавство (0,5% від фонду оплати праці), у філіях Поліського лісового офісу і надалі робитимуть акцент на збільшення інвестицій в охорону праці, розуміючи, що без коштів безпека існувати не може.

Коментар
24/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024