Волинський сир та мед – призери міжнародних конкурсів серед виробників області

17 Жовтня 2023, 11:10
Волинський сир та мед – призери міжнародних конкурсів серед виробників області 537
Волинський сир та мед – призери міжнародних конкурсів серед виробників області

Харчова промисловість Волині – це понад сотня великих, середніх і малих підприємств різної форми власності, які виробляють майже 25% загального обсягу промислової продукції області.

Про це інформують на сайті Волинської ОВА.

Серед них: 24 м’ясопереробних підприємства, хлібопекарських – 25 (в тому числі і мініпекарні), кондитерських – 7, хлібоприймальних – 5, молокопереробних – 8, комбікормових підприємств – 4, цукрових заводів – 2, плодоовочевих – 14, спиртогорілчане – 1, пивобезалкогольних – 3, олійно-жирових – 3, два підприємства з виробництва соусів та приправ та інші.

Зазначають, що завдяки зусиллям працівників харчової промисловості, якість волинського виробництва наближується до кращих світових стандартів.

До прикладу, органічний сир «Чеддер» виробництва ТОВ «Старий Порицьк» отримав третє місце на виставці ProCheeseAwords 2022 у Великій Британії. Загалом у конкурсі взяли участь 4434 учасники із 42 країн світу. Вже наприкінці жовтня цього року згаданий сир представлять у черговому міжнародному конкурсі, який пройде в Норвегії, у місті Тронгейм.

Окремої уваги заслуговують луцькі пасічники Володимир Дмитрук та Антон Шотік. Минулого року вони перемогли на 47-му Світовому Конгресі «Апімондія-2020», здобувши золоту і бронзову нагороди. Цього року медову продукцію волинських пасічників представили на Міжнародному конгресі з питань розвитку бджільництва, який відбувся на початку вересня у столиці Чилі, Сантьяго.

Читайте також: Меди на вагу золота: як пасічники з Волині виробляють хмільну «візитівку» України

Вже не перший рік частка виробництва Волині переважає у загальнодержавних обсягах з виготовлення кетчупу і cоусів томатних, гірчиці, майонезу, різноманітних соусів.

Крім того, значний досвід Волинь має щодо експорту до країн Європейського Союзу – завдяки географічному розташуванню області. Також експортують продукцію волинських аграріїв і харчових підприємств області на ринки Середньої Азії та Близького Сходу.

Коментар
04/03/2024 Понеділок
04.03.2024
03.03.2024
13:45