Який бізнес відкрили ветерани на Рівненщині завдяки грантам

18 Жовтня 2023, 16:10
Який бізнес відкрили ветерани на Рівненщині завдяки грантам 494
Який бізнес відкрили ветерани на Рівненщині завдяки грантам

Ветерани Рівненщини завдяки урядовим грантам відкрили нові кав’ярню, перукарню, студію вивчення англійської мови та покращили умови діючої СТО. 

Про це розповів начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль та додав, що чотири особи вже кошти отримали, а загалом позитивні рішення отримали семеро ветеранів.

«Видали чотири гранти для ветеранів та їх подружжя. Їх загальна сума склала 1,445 мільйона гривень. Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення 12 нових робочих місць. Це дуже хороший результат, адже загалом по Україні ухвалили 136 рішень, а загалом подали 331 заявку. Створювати бізнес під час війни, підсилювати економіку країни, за яку боровся, – це позиція стійкості та сили українців», – сказав очільник області.

Нагадаємо, що в Україні діє державна програма надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу. Вона запроваджена урядом для надання державної допомоги фізичним особам, суб'єктам господарювання у формі грантів. Отримати грант може ветеран (учасник бойових дій або людина з інвалідністю внаслідок війни) або другий/друга з подружжя ветерана.

За програмою «Грант для ветеранів та їх подружжя» можна отримати грант на старт або розвиток бізнесу від 250 тисяч до 1 мільйона гривень:

  • до 250 тисяч гривень на власний бізнес може отримати учасник бойових дій та/або особа з інвалідністю внаслідок війни за умови створення щонайменше одного робочого місця;
  • до 500 тисяч гривень може отримати подружжя учасника бойових дій за умови створення щонайменше двох робочих місць. Співфінансування за цією програмою таке: 70% надає держава, 30% – власні кошти отримувача;
  • до 1 мільйона гривень може отримати учасник бойових дій та/або особа з інвалідністю внаслідок війни, якщо він до цього вже не менш ніж три роки зареєстрований як ФОП. Головна умова – створення від чотирьох робочих місць, із яких щонайменше два - для ветеранів або людей з інвалідністю внаслідок війни. Тут так само співфінансування буде 70% на 30%.

За кошти гранту можна оплатити обладнання, оренду, транспорт, придбати сировину, необхідні матеріали чи ліцензійне програмне забезпечення, замовити рекламу тощо.

Коментар
29/02/2024 Четвер
29.02.2024