Волинянка виграла грант на розвиток ферми з вирощування перепілок

19 Жовтня 2023, 15:26
Волинянка виграла грант на розвиток ферми з вирощування перепілок 307
Волинянка виграла грант на розвиток ферми з вирощування перепілок

Сorteva Agriscience профінансує чотири проєкти (з Волині, Чернігівщини та Дніпровщини), орієнтованих на зростання власного бізнесу та соціальну підтримку громад під час війни. Серед них – проєкт фермерки з Волині. 

Про це інформує міжнародна науково-дослідна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience.

Міжнародна науково-дослідна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосила  переможниць конкурсу проєктів розвитку фермерства в рамках освітньо-грантової програми TalentA-2023.

TalentA – це міжнародна освітньо-грантова програма, яку Corteva Agriscience в Україні реалізує вже четвертий рік поспіль заради покращення продовольчої безпеки суспільства через розширення можливостей з освіти та доступу до фінансів для фермерок.

Постійним інституційним партнером програми є Міністерство аграрної політики та продовольства. Співпраця заради розвитку фермерства та зміцнення сільських громад разом із іншими зусиллями щодо фермерства та розвитку аграрної галузі були закріплені у підписаній у жовтні 2022 року спільній декларації Corteva та Міністерства.

Сторони погодили зміцнювати стабільність та розвивати всебічну співпрацю в галузі сільського господарства завдяки інноваційному розвитку, залученню інвестицій та допомоги аграріям.

«Попри скрутні часи, ми продовжуємо говорити про розвиток сільського господарства в Україні. Наші фермери та фермерки продовжують працювати на землі та забезпечувати продовольчу безпеку регіону та світу», – сказав Ігор Виштак, директор Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики

Цьогоріч в програмі взяли участь 134 учасниці, що є абсолютним рекордом за роки існування програми. Після навчального блоку, фіналістки за допомогою менторів розробили проєкти, спрямовані на розвиток власного бізнесу та підтримку громад. Експертна рада розглянула та оцінила запропоновані ідеї та за результатами оцінювання обрала чотирьох учасниць, які отримали гранти від Corteva Agriscience.

Ірина Бандура, Волинь – проєкт «Перепелятко-Бандурятко: від яйця до м’яса». На фермі з вирощування перепілок створять виробництво охолодженого перепелиного м'яса, що дозволить збільшити річний прибуток підприємства, а також допоможе покращувати раціон хворих Волинського обласного госпіталю ветеранів війни завдяки щомісячній передаючі для пацієнтів частини виробленої продукції.

«Програма TalentA – це про талант: талант навчити, талант передати знання, талант поділитись життєвим досвідом, життєвими перемогами. Я впевнена, що всі ті зусилля, які ми доклали під час програми, вони не просто важливі, але примножуються і збагачують кожну з нас. Я неймовірно рада перемозі, але ще більше я рада участі і знайомству з усіма учасницями, наставниками та лекторами. Отримання гранту дасть можливість запустити новий вид продукції, який є дуже корисним для здоров’я мешканців громади, здоров'я наших воїнів, яким ми плануємо передавати м’ясо», – прокоментувала участь у програмі переможниця Ірина Бандура.

До слова, Ірина Данильченко з Чернігівщини перемогла з проєктом «Поросятко в кожен хлів». Євгенія Молчанова з Дніпровщини з проєктом «Підвищення безпеки та ефективності виробництва харчових продуктів». Аліна Скрипник із Дніпропровщини з проєктом «Переробка насіння соняшника на ядро для виробництва олії».

Коментар
14/07/2024 Неділя
14.07.2024
13.07.2024
12.07.2024