Малі та середні переробні підприємства можуть отримати гранти від Німеччини

27 Жовтня 2023, 17:14
Малі та середні переробні підприємства можуть отримати гранти від Німеччини 692
Малі та середні переробні підприємства можуть отримати гранти від Німеччини

Малі та середні переробні підприємства можуть отримати грантову підтримку від німецького уряду у розмірі 5,6 мільйона євро.

Це вже друга фаза грантового проєкту «Доступ до фінансування та підтримка стійкості ММСП в Україні – Фаза ІІ». Про це інформує Міністерство економіки України.

За результатами першої фази, грантову підтримку в розмірі 1,5 мільйона євро отримали 136 мікро-, малих і середніх підприємств, які в подальшому взяли позики на реалізацію інвестиційних проєктів на 11,2 мільйона євро.

Хто може долучитися до програми?

Мікро, малі та середні підприємства, що:

  • мають до 250 працівників та річний дохід до 10 млн євро;
  • планують реалізацію інвестиційних проектів;
  • мають позитивну кредитну історію;
  • не мають заборгованості перед бюджетом України;
  • не отримували міжнародну технічну допомогу, починаючи з 01.02.2022.

Підприємці зможуть отримати фінансову підтримку у розмірі до 30 тисяч євро у гривневому еквіваленті для реалізації своїх інвестиційних планів через п’ять фінансових установ-партнерів: Ощадбанк, Банк Львів, Кредобанк, Укргазбанк та кредитну спілку «Анісія». Кошти гранту будуть спрямовані на часткову компенсацію інвестиційних витрат у розмірі до 30%.

Грантовий проєкт від уряду Німеччини розширить пропозицію грантових ресурсів для ММСП, а також доповнить урядову програму єРобота, яка також пропонує гранти для переробних підприємств України.

В умовах війни гранти для малого бізнесу є найбільш дієвим інструментом розвитку переробних підприємств, особливо, в деокупованих регіонах України, – зазначила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Грантова підтримка від уряду Німеччини реалізуються в межах програми міжнародної співпраці ReACT4UA (Resilience/Recovery – Accession – Competitiveness – Trade), що виконується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Проєкт реалізували за сприяння Міністерства економіки України.

Коментар
29/02/2024 Четвер
29.02.2024