Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
БІЗНЕС.РАЙОН
У сезоні 2018/19 років ціна яблук може впасти нижче 25 центів
У сезоні 2018/19 років ціна яблук може впасти нижче 25 центів

Ціни на яблука в Україні впала в 4 рази за 9 сезонів

16:45 13.04.2018
218

Середня оптова ціна на десертне яблуко, яку отримував український фермер, знизилася в чотири рази протягом останніх дев'яти років.

Якщо в сезоні 2007/08 років середня відпускна ціна на яблуко складала 0,99 долари США за 1 кг, то вже в минулому сезоні (2016/17 років) середня ціна була трошки меншою за 0.25 доларів США за кг. Отже виручка виробника яблука від 1 кг вирощеної продукції впала в чотири рази протягом 9 сезонів. Такі оцінки дали аналітики Української Плодоовочевої Асоціації.

В поточному сезоні ціни дещо вирівнялися (до 39 центів), завдяки аномальним втратам урожаю яблук в ЄС внаслідок пізніх приморозків на весні 2017 року, однак вже в сезоні 2018/19 років ціна може «пробити» антирекорд попереднього сезону, і впасти нижче 25 центів.

За таких цін на яблуко, інвестиції в сучасні яблуневі сади взагалі ніколи не окупляться. Адже зараз закладка сучасного саду з будівництвом сховища та сортувальної і пакувальної лінії, в середньому, обійдуться не менше ніж в 100-110 тис. доларів на 1 га. І це без врахування обігових коштів та відсотків по кредитам.

Ці розрахунки Бізнес.Району підтвердили в чернівецькій компанії «Дністровські сади», яка інвестувала у виробництво яблук декілька років тому. Бліьше про компанію читейте у редакційному матеріалі Як на Бесарабії вирощують французькі яблука.

Тому УПОА активно працює над запуском першої кооперативної експортної платформи, і вже за два тижні планує провести низку переговорів в країнах Південно-Східної Азії з імпортерами яблук з цього регіону. Крім того, планується активізувати навчання виробників для того, щоб забезпечити можливість вирощування та збереження яблука відповідних якісних параметрів.

Якщо ця програма буде успішною, учасники кооперативної платформи зможуть отримати не 25, а 50 та більше центів за 1 кг, навіть в роки надвиробництва яблук. Якщо ж маркетингові зусилля будуть успішними, за кілька років можна буде вийти на чисту ціну порівняльну з тією, що була 9-10 років тому - близько 1 долара за кг.

УПОА, найближчим часом, опублікує свою програму просування експорту яблук. Зарпошуємо всіх виробників якісного яблука долучатися до спілних експортних зусиль.

Коментарі
23 жовтня
Вчора
21.10.2018
20.10.2018
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин