«Волиньторф» продали на торгах за понад 200 мільйонів гривень

06 Жовтня 2023, 18:45
«Волиньторф» продали на торгах за понад 200 мільйонів гривень 312
«Волиньторф» продали на торгах за понад 200 мільйонів гривень

Фонд державного майна України продав майно державного підприємства «Волиньторф» – за нього запропонували 212,2 мільйона гривень.

Про це інформує пресслужба ФДМУ.

ФДМУ 6 жовтня провів приватизаційний аукціон з продажу державного підприємства «Волиньторф» зі стартовою ціною 190,2 мільйона гривень.

Потенційні учасники торгів мали можливість подати свої пропозиції до 20:00 5 жовтня. На це мав право будь-хто, крім тих, для кого є заборона в законі, зокрема, для осіб, пов’язаних з державою-агресором або стосовно яких застосовано санкції, а також для інвестицій з офшорів та компаній з непрозорою структурою власності. Для участі необхідно було сплатити гарантійний (38 мільйонів гривень) і реєстраційний (1340 гривень) внески.

Пропозицію подав лише один потенційний інвестор. У відповідності з законодавством, він і має право придбати актив шляхом викупу.

Скільки має сплатити за «Волиньторф» переможець?

Інвестор запропонував за державне підприємство 212,2 мільйона гривень. На цю суму також буде нарахований ПДВ в розмірі 20%. Таким чином, остаточна сума, яку він має сплатити за об'єкт, складає 254,7 мільйона гривень. Також підприємство має борги на суму приблизно 20 мільйонів гривень, які має сплатити новий власник.

Які ще зобов'язання взяв на себе переможець?

Покупець повинен продовжити надавати послуги з постачання теплової енергії споживачам, з якими «Волиньторф» уклав відповідні договори; сплатити протягом шести місяців борги із заробітної плати та перед бюджетом; не звільняти працівників протягом шести місяців.

Чим займається «Волиньторф»?

«Волиньторф» спеціалізується на виробництві торф’яних брикетів. За перше півріччя 2023 року воно отримало 90,4 мільйона гривень доходу, за весь 2022 рік – 200 мільйонів гривень. При цьому за січень-червень 2023 року «Волиньторф» заробив 6,2 мільйона гривень чистого прибутку, а за весь 2022 рік – 10,6 мільйона гривень.

Станом на 30 червня 2023 року поточна кредиторська заборгованість «Волиньторфу» становила 20,2 мільйона гривень (зокрема, за розрахунками з бюджетом 8,9 мільйона гривень, за розрахунками з оплати праці – 2,6 мільйона гривень).

Загалом об’єкт включає 109 одиниць нерухомого майна (виробничі, складські, адміністративні приміщення тощо) загальною площею понад 16 тисяч кв. м. На підприємстві працює 302 людини, а на балансі перебуває 164 транспортні засоби. Також до складу держпідприємства входить відокремлений підрозділ «Маневицький торфозавод».

«Волиньторф» має спецдозволи на користування надрами на родовищах «Засвіття Ситнелюк» (на 18 років) і «Сойне» (19 років).

Чому ФДМУ виставив «Волиньторфу» на продаж?

Торф – не стратегічне паливо для енергетичної галузі України. Його загальна частка в енергетичному балансі країни складає менше одного відсотка, свідчать дані Держстату. Тому ФДМУ поступово виставляє на приватизаційні аукціони державні торф'яні підприємства – в цілому запланували продаж 7 державних торфодобувних підприємств.

На початку липня ФДМУ провів торги з продажу «Рівнеторфу», за який запропонували 205 мільйонів гривень. Також найближчим часом оголосять продаж ДП «Житомирторф».

Читайте також: За рік приватизація принесла в бюджет майже чотири мільярди – Фонд держмайна

 

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024