Фермерство Рівненщини: потужності дозволяють у чотири рази збільшити молокопереробку

17 Листопада 2023, 13:22
Фермерство Рівненщини: потужності дозволяють у чотири рази збільшити молокопереробку 584
Фермерство Рівненщини: потужності дозволяють у чотири рази збільшити молокопереробку

Аграрний сектор Рівненщини забезпечує 18% валового регіонального продукту області, а 45% території займають сільгоспугіддя. Також близько половини мешканців регіону проживають в сільській місцевості. Водночас розвиток сільського господарства – це не лише насичення вітчизняного ринку, а й надходження від експорту, робочі місця та наповнення бюджету.

Про це йшлося під час засідання конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України.

«Важливість агропромислового сектору на сьогодні важко переоцінити. Адже це про забезпечення продовольчої безпеки. В області є достатньо перспективних галузей АПК, які потребують більшої уваги та допомоги. Це і харчова промисловість, і переробка, і тваринництво. Великий потенціал має фермерство – на Рівненщині виробляють 300 тонн молока в день, при цьому потужності молокопереробних підприємств дозволяють збільшити обсяги виробництва молока в чотири рази. Це реальна можливість для зростання», – сказав начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Хоча ще у вересні Віталій Коваль наголошував, що потужності молокопереробних підприємств Рівненської області дозволяють збільшити обсяги виробництва молока в шість разів.

Окремо йшлося про державні та обласні програми підтримки, а також від благодійних і міжнародних фондів. Зокрема, починаючи з 2022 року в Рівненській області запровадили програму підтримки тваринництва. Як результат – у сільгосппідприємствах регіону зафіксували зростання обсягів виробництва м’яса на 23%, молока – на 13%.

«Розвиток тваринництва забезпечить нарощення поголів’я худоби. А це значною мірою вирішить питання використання зерна, адже сьогодні існує проблема з експортом та суттєвим подорожчанням логістики», – зауважила директорка Департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько.

Голова Асоціації фермерів області Андрій Кузьмич повідомив, що попри складні економічні умови, за час війни жоден із фермерів Рівненщини не виїхав за кордон і продовжує здійснювати свою діяльність. На сьогодні в регіоні працює понад 300 фермерських підприємств.

Захід відбувся за підтримки Програми розвитку ООН в Україні в межах проєкту «Посилення стійкості громад в регіонах України», що фінансується урядом Великої Британії.

Читайте також: Харчова промисловість складає 16% всієї промисловості Рівненщини

 

Коментар
29/02/2024 Четвер
29.02.2024