На кордоні з Польщею працює штаб допомоги українським водіям

20 Листопада 2023, 12:30
На кордоні з Польщею працює штаб допомоги українським водіям 739
На кордоні з Польщею працює штаб допомоги українським водіям

Українські водії понад 10 днів залишаються заблокованими на польському кордоні. Вбік Ягодина черга розтягнулася на понад 30 кілометрів, вбік Рави Руської – понад 10 кілометрів, убік Краківця – понад 16 кілометрів.

Про це на своїй фейсбук-сторінці написав міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з профільними асоціаціями та перевізниками створило штаб допомоги українським водіям. Його ключове завдання – забезпечити людей їжею, питною водою, медикаментами та пальним.

Кубраков зазначив, що за кожним з трьох пунктів перетину кордону закріплений координатор, який збирає потреби і знаходиться на постійному звʼязку з водіями. Також цілодобово працює гаряча лінія Укртрансбезпеки: +38 (067) 120 0483.

Сьогодні на кордоні вже працює ініціативна команда, яка має 11 тисяч наборів для харчування, питну воду та необхідні ліки. Додаткові потреби можна вказати через гугл-форму https://forms.gle/uknNBtSDZ6hKVKdE9.   

Також міністерство спільно з профільними відомствами сприятиме евакуації водіїв на територію України, якщо виникатиме така потреба.

Працюватиме штаб допоки кордон не буде розблокований та стабільність руху через пункти пропуску не буде відновлена.

Нагадаємо, 6 листопада польські перевізники розпочали фізичне блокування трьох з чотирьох найбільших прикордонних переходів на польсько-українському кордоні. Як українські, так і польські експортери, імпортери та перевізники вже зазнають збитків, так само страждають і взаємини між двома країнами, які ще не встигли відновитися після зернового конфлікту.

10 листопада на заблокованому ПП «Дорогуськ-Ягодин» на польській стороні стало погано одному з українських водіїв. У чоловіка стався судомний напад. Медиків на місці не було, тому першу необхідну допомогу надавали водії.

16 листопада з'явилась інформація, що Європейська комісія може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не вирішить питання блокування перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.

Читайте також: Страйк на кордоні з Україною: польські перевізники не пропускають гумдопомогу і пальне

 

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024