Бізнес Волині надає перевагу сучасним рішенням в обліку розрахункових операцій

20 Листопада 2023, 17:10
Бізнес Волині надає перевагу сучасним рішенням в обліку розрахункових операцій 572
Бізнес Волині надає перевагу сучасним рішенням в обліку розрахункових операцій

Господарюючі суб’єкти Волині вже використовують понад 17 тисяч реєстраторів розрахункових операцій. Програмні РРО впевнено домінують у сфері обліку розрахункових операцій.

Зокрема, на Волині платники податків застосовують понад 11,5 тисячі програмних реєстраторів розрахункових операцій і майже 5,7 тисячі класичних касових апаратів, – інформує Головне управління ДПС у Волинській області.

Актуальні та проблемні питання, що виникають у представників бізнесу при використанні РРО/ПРРО, обговорили фахівці підрозділів податкових сервісів, фактичних перевірок і керівники державних податкових інспекцій області під час координаційної наради. Учасники діалогу констатували, що більшість СГД, які зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО, виконали вимоги закону в частині реєстрації касової техніки. Підприємці та керівники фірм не випадково надали перевагу саме програмним РРО: саме такий формат обліку розрахункових операцій максимально відповідає потребам платників податків.

«Не лише зареєструвати, а й використовувати РРО/ПРРО при проведенні готівкових і безготівкових операцій, видаючи при цьому фіскальний чек – законна вимога до представників підприємництва. Ми продовжуємо інформаційно-роз’яснювальну кампанію, щоб переконати бізнес працювати у правовому полі, дбаючи про інтереси держави та споживачів», – звернулася до учасників зустрічі в.о. заступника начальника Оксана Левчук.

Посадовиця запропонувала активізувати діалог представникам податкової служби з органами місцевої влади та платниками податків із тим, щоб запобігти застосуванню штрафних санкцій до підприємців, які ще не повною мірою виконують законодавчі вимоги у сфері обліку розрахункових операцій.

Водночас у Головному управлінні ДПС у Волинській області фіксують перший позитивний результат фіскалізації розрахункових операцій всіма СГД, окрім спрощенців першої групи, для яких застосування РРО/ПРРО наразі не обов’язкове. 

Як поінформував учасників наради начальник відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Роман Денисюк, у жовтні цього року виторги у торгівельних мережах області зросли на 530 мільйонів гривень проти вересня.

Нагадаємо, що застосування РРО/ПРРО та видача фіскального чека – обов’язкові умови при здійсненні розрахункових операцій підприємцями-спрощенцями.

З ухваленням Закону № 3219 відповідальність за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закону) – відновили. 

Відтак із 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, податківці мають право застосовувати фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону.

У Головному управлінні ДПС у Волинській області рекомендують платникам єдиного податку другої, третьої та четвертої груп спрощеної системи оподаткування не ігнорувати вимоги закону та безумовно виконувати законодавчі норми щодо застосування РРО/ПРРО незалежно від обраних видів діяльності.

Читайте також: Продав без чека – штраф: які зміни та санкції для бізнесу запрацюють з першого жовтня

 

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024