Мінагрополітики та «Укрцукор» підписали меморандум про взаєморозуміння

21 Листопада 2023, 12:20
Мінагрополітики та «Укрцукор» підписали меморандум про взаєморозуміння 366
Мінагрополітики та «Укрцукор» підписали меморандум про взаєморозуміння

Міністерство аграрної політики та продовольства та Національна асоціація цукровиків України («Укрцукор») підписали меморандум про взаєморозуміння.

Документ підписали міністр агрополітики Микола Сольський та тимчасово виконуючий обов’язки голови правління «Укрцукру» Назар Михайловин. Про це йдеться на сайті Мінагрополітики.

Як зазначають в меморандумі, Мінагрополітики та «Укрцукор» співпрацюватимуть для підтримки стабільної продовольчої безпеки та уникнення експортних обмежень.

Згідно з документом, сторони домовилися:

  • погоджувати максимально можливі обсяги експорту цукру на основі попереднього балансу попиту і пропозиції у 2023/2024 маркетинговому році. Вносити зміни, які зазначені в додатках до меморандуму, з урахуванням проведення весняного посіву і вегетації рослин.
  • граничний обсяг експорту цукру у 2023/2024 маркетинговому році становитиме до 650 тисяч тонн;

Мінагрополітики в межах законодавства може ініціювати заходи державного регулювання при виникненні загроз продовольчій безпеці держави.

При цьому щомісячно Мінагрополітики та  «Укрцукор» обговорюватимуть поточну ситуацію та визначатимуть обсяги експорту. У випадку ініціювання Міністерством заходів щодо зміни режимів зовнішньоекономічної діяльності, запровадження ліцензування та квотування сторони проводитимуть попередні консультації.

«Укрцукор» зі свого боку погоджується інформувати Міністерство щодо фактичного здійснення та перспектив експорту цукру. Отримавши від Міністерства повідомлення про припинення експорту, вжити необхідних заходів для інформування громадськості.

Також Мінагрополітики сприятиме нарощуванню експортного потенціалу цукру та проведенню переговорів з Європейським Союзом щодо подальшого безмитного та безквотного експорту цукру в країни ЄС.

Меморандум набирає чинності з дня підписання і діє до 1 вересня 2024 року.

Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024