На українсько-угорському кордоні вдалося пришвидшити процес митного оформлення вантажівок

21 Листопада 2023, 17:37
На українсько-угорському кордоні вдалося пришвидшити процес митного оформлення автомобілів 537
На українсько-угорському кордоні вдалося пришвидшити процес митного оформлення автомобілів

Понад два тижні триває протест польських перевізників, який заблокував рух вантажного транспорту на українсько-польському кордоні. Через це значна кількість водіїв поїхала в напрямку Словаччини, що також спровокувало появу кілометрових черг на в’їзд в Україну. Тому блокування роботи пунктів перетину на українсько-угорському кордоні – питання лічених днів.

Про це повідомляють у Закарпатській ОВА.

«Разом з головою ОВА взяли вирішення цього питання під контроль. Ми постійно комунікуємо із митниками, прикордонниками, представниками суміжної сторони, щоб не тільки налагодити, а й за можливості пришвидшити пропуск вантажних автомобілів», – зазначив перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.

За його словами, завдяки вдалій комунікації за останні три дні вдалося збільшити кількість оформлених за добу транспортних засобів – із 519 у п’ятницю, 17 листопада, до 700 у понеділок, 20 листопада. Такі кроки дозволили скоротити час очікування в електронній черзі з 10 до 7 днів.

Сьогодні також стало відомо про перекриття в’їзду в Україну через пункт пропуску «Вишнє-Нємецьке» з боку Словацької Республіки.

«Не можемо дозволити паралізувати імпорт та експорт нашої країни в умовах війни», – прокоментував Мирослав Білецький.

Нагадаємо, 6 листопада польські перевізники розпочали фізичне блокування трьох з чотирьох найбільших прикордонних переходів на польсько-українському кордоні. Як українські, так і польські експортери, імпортери та перевізники вже зазнають збитків, так само страждають і взаємини між двома країнами, які ще не встигли відновитися після зернового конфлікту.

Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) погрожує заблокувати українським перевізникам перетин кордону.

Кажуть, що зроблять це у випадку, якщо Європейська комісія не поверне видачу комерційних дозволів на перевезення в межах Євросоюзу. 

Коментар
02/12/2023 Субота
02.12.2023
01.12.2023