Як аграрії Закарпаття залучають фінансову допомогу

27 Листопада 2023, 15:00
Як аграрії Закарпаття залучають фінансову допомогу 320
Як аграрії Закарпаття залучають фінансову допомогу

У Закарпатській області розповіли про державну й регіональну підтримку аграрного сектору.

Директорка департаменту агропромислового розвитку ОВА Ольга Перепелиця на брифінгу зазначила, що 24 суб’єкти господарювання отримали понад 134 мільйони гривень за грантовою програмою єРобота (напрямки «Свій сад», «Своя теплиця»).

Закарпатська область лідирує як за обсягами погоджених грантів, так і за площами багаторічних насаджень, що закладають за ці кошти в межах проєкту.

Також 24 підприємства агропромислового комплексу Закарпаття залучили пільгове фінансування в розмірі 100,8 мільйона гривень за програмою «Доступні кредити 5-7-9».

З обласного бюджету на програми підтримки розвитку тваринництва та рослинництва цього року виділили 30 мільйонів гривень. Ця сума не лише перевищує обсяги підтримки галузей за останні роки, а й є безпрецедентною за всю історію незалежності країни. Загалом 24 суб’єкти господарювання в межах програм подали 29 заявок на відшкодування вартості закуплених поливних систем, сільгосптехніки та ін.

Ішлося й про співпрацю обласної військової адміністрації з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО). Зокрема, цього року у взаємодії з громадами Закарпаття проводять безоплатну роздачу кормів власникам тварин для зимівлі овець і кіз.

Як повідомив заступник директора департаменту агропромислового розвитку обласної військової адміністрації Віктор Тереля, в нашому та в інших західних регіонах країни спільно з ФАО також втілюють проєкт «Комплексне, конкурентоспроможне та економічно раціональне створення ланцюжків доданої вартості у сільському, рибному та лісовому господарствах». Загальний бюджет ініціативи до кінця 2025 року становить 15,5 мільйона доларів.

За його словами, кожна область визначила пріоритетні сектори подальшої грантової підтримки. Для Закарпаття це гуцульська овеча бриндзя, гуцульська коров’яча бринза, закарпатський мед і вино.

Зокрема, на першому етапі відбірковий комітет проєкту погодив 79 (зі ста поданих) заявок суб’єктів господарювання, які спеціалізуються на виробництві вищезгаданої продукції, на загальну суму 29,7 мільйона гривень. Напрямки підтримки в межах ініціативи надалі планують розширити.

Нагадаємо, цього року аграрії Закарпаття засіяли 167,9 тисячі гектарів сільськогосподарських культур, зокрема з них 71,6 тисячі гектарів зернових. Загалом агрометеорологічні умови, тепло- та вологозабезпечення для їх вирощування були сприятливими.

Читайте також: 

Коментар
24/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024