Іваничівська ОТГ: виділили 8 гектарів для заводу з виробництва біопротеїну

18 Квітня 2018, 17:48
Голосування депутатів 1069
Голосування депутатів

В Іваничівській ОТГ планують збудувати завод із виробництва біопротеїну.

16-го квітня під час сесії Іваничівської селищної ради депутати проголосували за виділення понад 8 гектарів землі під будівництво майбутнього заводу, де виготовлятимуть біопротеїн – добавку до комбікормів, – пише Буг.

Ця ділянка буде виставлена на аукціон.

Власник і директор ТзОВ «Біопротеїн» Микола Маківка, який прибув на сесію разом із технологом виробництва Олегом Паламарчуком, поінформував депутатів, що підприємство зареєстроване у Луцьку в 2015 році з метою будівництва заводу із переробки відходів від забою птиці та одержання протеїну. А земельну ділянку, де можна було б побудувати такий завод, було віднайдено на території колишньої Мишівської сільської ради, тепер уже Іваничівської громади.

Як тільки ТзОВ «Біопротеїн» виграє її на аукціоні і будуть отримані усі погодження, інвестувати будівництво заводу має польсько-голландське підприємство.

Ділянка, де буде будуватися завод, знаходиться неподалік відстійників Іваничівського цукрового заводу. Це землі сільськогосподарського призначення. Щоб перевести їх у землі промислового призначення, ТзОВ «Біопротеїн» сплатить селищній раді 1,3 мільйона гривень як втрати від сільгоспвиробництва, а також візьме на себе фінансування інженерних та інфраструктурних об’єктів, зазначив Микола Маківка.

Він також на вимогу депутата Миколи Макарука пообіцяв, що як тільки виграють земельну ділянку на аукціоні, перереєструють своє підприємство на території громади, бо розуміють, що важливо, щоб податки ішли у місцевий бюджет.

У перспективі планують створити близько 80 робочих місць, де зможуть працювати місцеві жителі.

Депутатів Івана Мазурка та Ольгу Пасічник цікавило, наскільки безпечною буде робота заводу для людей і навколишнього середовища і чи не буде такого смороду, як від «Екопротеїну» у Нововолинську.

Олег Паламарчук запевнив, що весь технологічний процес безпечний як для людей, так і для довкілля, у іншому разі немає жодного резону будувати підприємство, вкладати немалі кошти, щоб потім його закривати.

Він також повідомив, що охочі можуть ознайомитися з таким виробництвом протеїну у містах Ладижин в Україні та Береза Республіки Білорусь.

Він також поінформував, що добова потужність заводу – 250 тонн, але на перших порах будуть перероблятися відходи від Нововолинської та Володимир-Волинської птахофабрик. Транспортувати їх будуть спеціально обладнаними автомобілями у закритих контейнерах з нержавіючої сталі, кров – у бочках.

Депутати дали згоду на виділення земельної ділянки під будівництво такого заводу, але мають одну вимогу до ТзОВ «Біопротеїн» – гарантію відсутності шкоди людям і навколишньому середовищу.

Коментар
20/04/2024 Субота
20.04.2024
19.04.2024