єОселя: жителі Рівненської, Львівської та Одеської областей взяли 32 іпотеки минулого тижня

28 Листопада 2023, 10:21
єОселя: жителі Рівненської, Львівської та Одеської областей взяли 32 іпотеки минулого тижня 488
єОселя: жителі Рівненської, Львівської та Одеської областей взяли 32 іпотеки минулого тижня

Від початку дії програми єОселя 5200 українських родин взяли кредити на придбання житла на загальну суму 7,7 мільярда гривень.

Про це повідомила заступниця міністерки економіки України Надія Бігун.

«65% цих кредитів отримали військовослужбовці та силовики, які можуть взяти їх за пільговою ставкою у 3%. Так само як і медики, педагоги та науковці. Водночас після запуску в серпні цього року масової іпотеки кредити за програмою під 7% можуть взяти всі українці, які не мають власного житла. На сьогодні 700 українських родин вже взяли такі кредити на загальну суму понад 1 мільярд гривень. Лише минулого тижня майже третина кредитів на придбання житла за програмою була видана під 7%», - зазначила Надія Бігун.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 202 кредити на 322 мільйони гривень, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 101 військовослужбовець та силовик, 18 педагогів, 19 медиків та чотири науковці;
  • кредити під 7% отримали 54 українці без власного житла, чотири – ВПО, два – ветерани.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (148 кредитів) та у забудовника (49). Також п’ятеро українців взяли кредити на купівлю квартир, що будуються.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

  • Київської області – 70;
  • міста Києва – 30;
  • Рівненської – 12;
  • Львівської – 11;
  • Івано-Франківської та Одеської областей – по 9.  

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%.

Програма єОселя почала свою роботу в жовтні минулого року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ «Укрфінжитло». Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк та Sense Bank.

Коментар
04/03/2024 Понеділок
04.03.2024
03.03.2024
13:45