До місцевих бюджетів на Волині сплатили понад 103 мільйони гривень роздрібного акцизу

28 Листопада 2023, 18:00
До місцевих бюджетів на Волині сплатили понад 103 мільйони гривень роздрібного акцизу 435
До місцевих бюджетів на Волині сплатили понад 103 мільйони гривень роздрібного акцизу

Упродовж січня-жовтня 2023 року до місцевих бюджетів Волині сплатили 103,1 мільйона гривень акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції. Сума надходжень роздрібного акцизу в області на 7,5% перевищує прогнозовані показники.

Про це повідомили волинські податківці.

Громади отримуватимуть належні надходження роздрібного акцизу лише за умови дотримання вимог податкового законодавства всіма господарюючими суб’єктами, які реалізують підакцизну продукцію.

Щоб запобігти зловживанням на ринку реалізації підакцизних товарів у податковій службі рекомендують лідерам громад і споживачам письмово повідомляти про факти нелегальної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами задля своєчасного реагування та планування контрольно-перевірочних заходів. 

Податківці звертають увагу, що у продавця підакцизної продукції повинна бути ліцензія на такий вид діяльності. Розрахункові операції за придбаний алкоголь та тютюн продавець повинен обов’язково провести через РРО/ПРРО.

Не менш важливо, щоб на кожній одиниці горілчаної продукції чи тютюнових виробів була марка акцизного податку встановленого зразка. А виданий фіскальний чек покупцю за придбані алкогольні напої має містити всі необхідні реквізити, зокрема відображати суму роздрібного акцизу.

Головне управління ДПС у Волинській області систематично здійснює моніторинг ситуації на ринку реалізації горілчаної продукції та тютюнових виробів, зокрема на предмет дотримання вимог податкового законодавства господарюючими суб’єктами.

Читайте також: Місцеві бюджети Рівненщини отримали понад 130 мільйонів гривень акцизного податку

 

Коментар
04/03/2024 Понеділок
04.03.2024