У 2023 році Закарпаття залучило до держбюджету від приватизації близько 60 мільйонів гривень

28 Листопада 2023, 16:30
У 2023 році Закарпаття залучило до держбюджету від приватизації близько 60 мільйонів гривень 539
У 2023 році Закарпаття залучило до держбюджету від приватизації близько 60 мільйонів гривень

За десять місяців цього року Закарпаття залучило до державного бюджету від приватизації близько 60 мільйонів гривень. Це рекордна сума, якщо порівняти з минулими роками, зокрема й довоєнними, коли середній показник надходжень становив від 1,5 до 6 мільйонів гривень за рік.

Про це інформує Закарпатська ОВА.

«Це свідчить про те, що українські підприємці – місцеві та з інших областей – вкладають кошти в купівлю державного майна. Як правило, на цьому купленому майні розвивається новий бізнес, створюють робочі місця, сплачують податки і так далі», – розповіла Наталія Кастрова, заступниця начальника регіонального відділення ФДМУ по Львівській, Закарпатській та Волинській областях – начальниця управління забезпечення реалізації повноважень у Закарпатській області.

За її словами, приватизація та оренда державного майна – це фінансові джерела, які можуть допомагати в забезпеченні наших Сил оборони, адже всі кошти, котрі залучає Фонд, йдуть на підтримку ЗСУ.

Загалом від початку року на Закарпатті продали вісім об’єктів приватизації. До аукціонів долучилося понад 200 учасників з нашого й інших регіонів країни та навіть з Китаю. При цьому громадянам РФ заборонено брати участь у торгах з приватизації чи оренди держмайна.

Наталія Кастрова зазначила, що до кінця року запланували провести ще два аукціони. Зокрема, 29 листопада відбудеться онлайн-аукціон з продажу об’єкта малої приватизації – будинку відпочинку загальною площею 141,2 м² у Виноградові.

12 грудня на аукціон виставлять об’єкт незавершеного будівництва адмінбудівлі загальною площею 769,3 м² у Рахові (більше: https://is.gd/eVu9nT). Онлайн-аукціони з приватизації об’єктів відбудуться в системі «Прозорро.Продажі».

Також заступниця начальника регіонального відділення ФДМУ по Львівській, Закарпатській та Волинській областях розповіла про об’єкти, які готують до приватизації в наступному році, та про результати аукціонів з оренди держмайна за десять місяців цього року.

Завдяки оренді державного майна за вказаний період Закарпаття спрямувало до державного бюджету 4,4 мільйона гривень. Це менше, ніж у попередні роки (у 2021 році цей показник становив 7,3 мільйона гривень, у 2022 – 6,1 мільйона гривень), оскільки в період воєнного стану діє знижка на оренду для всіх категорій – це 50% від розміру орендної плати.

Коментар
04/03/2024 Понеділок
04.03.2024
03.03.2024
13:45