Жінок Рівненщини навчатимуть відкривати власний бізнес

29 Листопада 2023, 16:11
Жінок Рівненщини навчатимуть відкривати власний бізнес 714
Жінок Рівненщини навчатимуть відкривати власний бізнес

На Рівненщині незабаром стартує проєкт «Посилення жінок Рівненської області». Його метою буде створення додаткових можливостей для початку власної справи, перекваліфікації або підвищення існуючої кваліфікації.

Програма охопить як місцевих, так і вимушено переміщених жінок, які обрали Рівненщину своїм прихистком. Про це пишуть на сайті Рівненської ОВА.

Підходи до втілення такої ідеї та основні проблеми обговорили під час круглого столу, організованого за підтримки IOCC-Ukraine. Участь в дискусії взяли представники Рівненської ОВА, місцевого бізнесу й громадськості, профільних спільнот та організацій.

«Сьогодні жінки шукають себе у нових сферах діяльності, зокрема й у підприємництві. Впевнений, що в такій синергії бізнесу, держави та суспільства ми зможемо надати їм більше можливостей. В області є хороша інфраструктура профтехосвіти, діють грантові державні програми. Але найголовніше, що місцевий бізнес та загалом економіка потребують нових кваліфікованих кадрів», – сказав директор Департаменту економічного розвитку й торгівлі ОВА Костянтин Мокляк.

Також він додав, що на Рівненщині працює 31 навчально-практичний центр, є Центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Крім того, з початку війни на 7,7% зросла кількість ФОПів, майже 60% з яких – жінки.

В межах проєкту проведуть дослідження потреб ринку праці, щоб жінки, які пройдуть навчання чи перекваліфікацію були затребуваними для роботодавців.

Особливу увагу приділять внутрішньо переміщеним особам. Адже не всі з них змогли інтегруватись на новому місці проживання та працевлаштуватись. Однією з причин цього є потреба у перекваліфікації або навчанні для отримання нової професії.

Презентацію проєкту очікують в грудні цього року. Приєднатись до нього зможуть 160 місцевих мешканок та ВПО.

Нагадаємо, на початку листопада Рівненська ОДА підписала меморандум з БО «Благодійний фонд «Міжнародна православна благодійна організація (ІОСС-Україна)», в межах якого й втілюватимуть проєкт.

Коментар
04/03/2024 Понеділок
04.03.2024
03.03.2024
13:45