Наступного 2024 року в Україні розширять інструменти підтримки бізнесу

04 Грудня 2023, 10:26
Наступного 2024 року в Україні розширять інструменти підтримки бізнесу 260
Наступного 2024 року в Україні розширять інструменти підтримки бізнесу

Уряд наступного року розширить інструменти підтримки бізнесу, особливо переробної галузі, та залучення інвестицій в реальний сектор економіки.

Про це зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко під час виступу на Export Credit Forum 2023.

«Ми будемо стимулювати переробну промисловість, сприятимемо залученню інвестицій у реальний сектор і будемо посилювати несировинний експорт. Наш пріоритет – переорієнтація економіки із сировинної на переробну. Така сама трансформація має відбутись і в структурі експорту. Нині частка переробної промисловості становить близько 35%. Прагнути потрібно до 70-80%», – наголосила Юлія Свириденко.

За її словами, наступного року уряд розширить програми підтримки бізнесу, в першу чергу того, що працює в переробній сфері та виготовляє продукцію з доданою вартістю. Зокрема, продовжить діяти програма доступного кредитування під 5-7-9%, збільшать фінансування грантової програми для переробних підприємств, за якою можна отримати до восьми мільйонів гривень на розвиток, та програми мікрогрантів на започаткування або розширення власної справи. Також наступного року уряд планує акцентувати на підтримці великих інвестиційних проєктів та розвитку індустріальних парків.

Окрім того, міністерка економіки нагадала про роботу щодо страхування воєнних ризиків, зокрема, українським Експортно-кредитним агентством, мандат якого нещодавно розширили, і воно тепер зможе страхувати інвестиції українських компаній. ЕКА також є частиною глобального механізму страхування суден, які експортують товари морем.

Також Юлія Свириденко зазначила, що зараз гостро стоїть питання щодо розблокування перевезень через західний кордон.

Так, за оперативними даними Держмитслужби, у листопаді обсяги експорту української продукції сягнули 9,2 мільйона тонн. На вантажний транспорт припало 783 тисячі тонн. Найбільший обсяг експорту проходив через польський кордон – 282 тисячі тонн.

І цей обсяг на 40% менше, ніж до того, як почали страйкувати польські перевізники. На деяких пунктах пропуску, таких як «Ягодин – Дорогуск», «Рава-Руська – Хребенне» експорт майже завмер, або впав удвічі.

Нагадаємо, 6 листопада польські перевізники розпочали фізичне блокування трьох з чотирьох найбільших прикордонних переходів на польсько-українському кордоні. Дозвіл на протест вони отримали від польської влади до 3 січня. Від 27 листопада пункт пропуску «Шегині-Медика» блокують цілодобово.

Страйкарі обіцяли пропускати певні види товарів на кордоні. Йдеться про гуманітарку й інші небезпечні вантажі, наприклад, паливо. Втім, відповідні особи фіксують порушення обіцянки, оскільки вищезгадані машини й надалі стоять в загальній черзі. 

«Ми ведемо активну роботу для вирішення цієї ситуації. Не вся вона може бути публічною, адже не завжди ця публічність грає країні на руку. Але у нас є підстави сподіватися, що завдяки цьому діалогу з обох сторін, ми зможемо владнати ситуацію. Наші дипломатичні кроки можуть посилити й експортери, у яких є контрагенти в Польщі. Це вже роблять наші бізнес-асоціації, вибудовуючи діалог із польськими партнерами, поглиблюючи співпрацю, лобіюючи інтереси України», – зазначила Юлія Свириденко.

Коментар
04/03/2024 Понеділок
04.03.2024
03.03.2024
13:45