Через блокаду польського кордону обсяги українського експорту скоротилися майже на 40%

04 Грудня 2023, 16:15
Через блокаду польського кордону обсяги українського експорту скоротилися майже на 40% 488
Через блокаду польського кордону обсяги українського експорту скоротилися майже на 40%

Блокування Росією морського експорту, труднощі, з якими стикнулися українські перевізники на західному кордоні, обстріли інфраструктури та втрата спроможностей – це лише частина викликів, з якими цьогоріч зіткнулися українські експортери.

Звісно найгостріше зараз стоїть питання щодо розблокування перевезень через західний кордон. Про це йшлося під час Export Credit Forum 2023, пише на своїй фейсбук-сторінці міністерка економіки Юлія Свириденко.

Лише у листопаді обсяги експорту сягнули 9,2 мільйона тонн. На вантажний транспорт припало 783 тисячі.

Міністерка економіки зазначила, що звісно найбільший обсяг нашого експорту проходив через польський кордон – 282 тисячі тонн. Та до того, як польські перевізники почали страйк на кордоні, обсяги були майже вдвічі більшими – на 39,3%.

На деяких пунктах пропуску, як «Ягодин – Дорогуськ», «Рава-Руська – Хребенне» він майже завмер, або впав удвічі.

Нагадаємо, 6 листопада польські перевізники розпочали фізичне блокування трьох з чотирьох найбільших прикордонних переходів на польсько-українському кордоні. Дозвіл на протест вони отримали від польської влади до 3 січня. Від 27 листопада пункт пропуску «Шегині-Медика» блокують цілодобово.

Страйкарі обіцяли пропускати певні види товарів на кордоні. Йдеться про гуманітарку й інші небезпечні вантажі, наприклад, паливо. Втім, відповідні особи фіксують порушення обіцянки, оскільки вищезгадані машини й надалі стоять в загальній черзі. 

«Ми ведемо активну роботу для вирішення цієї ситуації. Не вся вона може бути публічною, адже не завжди ця публічність грає країні на руку. Але у нас є підстави сподіватися, що завдяки цьому діалогу з обох сторін, ми зможемо владнати ситуацію. Наші дипломатичні кроки можуть посилити й експортери, у яких є контрагенти в Польщі. Це вже роблять наші бізнес-асоціації, вибудовуючи діалог із польськими партнерами, поглиблюючи співпрацю, лобіюючи інтереси України», – зауважила Юлія Свириденко.

Коментар
04/03/2024 Понеділок
04.03.2024
03.03.2024
13:45